Рада зобов’язала антикорупційних активістів подавати електронні декларації

Дата: 23 Березня 2017
A+ A- Підписатися

Верховна Рада затвердила зміни до електронного декларування, яким військовослужбовців-контрактників та мобілізованих бійців звільняють від обов’язку заповнювати електронні декларації.

За законопроект №6172, внесений президентом Петром Порошенком, проголосували 268 нардепів.

Документ був затверджений із правками, внесеними, зокрема, з голосу.

Були також враховані поправки депутата Тетяни Чорновол, раніше відхилені комітетом.

Водночас Чорновол відкликала внесену раніше норму про вимогу декларування доходів редакторів та засновників ЗМІ.

Заповнювати електронні декларації зобов’язали, зокрема, представників антикорупційних організацій.

В свою чергу голова антикорупційного комітету Єгор Соболєв розкритикував кінцевий варіант документу та виступив за повторне друге читання законопроекту.

“Тими голосуваннями, які пройшли в цьому залі, пробито дірки в одному з найважливіших антикорупційних законів, який дуже підтримували європейське співтовариство і наші друзі в США. Нагадаю, що саме це законодавство є обов’язковою умовою для скасування віз для українців до Європи”, – наголошував Соболєв.

“Я не уявляю, як цей закон зможе підписати спікер парламенту. Він суперечить собі в кожній статті. Ми щойно проголосували поправку Чорновол про те, що люди, які вперше подають декларацію, мають це зробити в 2018 році. І потім голосуємо правку Алєксєєва, що вони мають подати декларацію до 1 травня 2017 року. Прошу відправити його на повторне друге читання”, – зазначав депутат.

Як зазначає, виконавчий директор ГО “Інституту масової інформації” Оксана Романюк, внесені зміни до законодавства в частині е-декларування таки торкнуться журналістів.

“Тому що корупцію викривають і розслідування на цю тему пишуть здебільшого журналісти, які працюють в ГОшках – бюро журналістських розслідувань взагалі всі є громадськими організаціями. Вони зареєстровані не як ЗМІ, а як неприбуткові громадські організації”, – написала Романюк на своїй сторінці у Фейсбук.

Вона зазначила, що розглядає це як тиск і ускладнення роботи журналістів.

“Найбільше здивування викликає вимога декларування навіть не до самих організацій, а до третіх осіб – уявіть собі, всі підрядники, в яких ми орендуємо приміщення під офіс, чи замовляємо кава-брейки, чи вивіз сміття, чи воду, чи друк плакатиків, плюс всі, хто входить до членів організації (бо загальні збори членів = вищий орган керівництва в ГО часто), і так далі – да зрозуміло, що нікому з третіх осіб проблеми не потрібні, і всі зараз будуть тікати від анти-корупційних ГОшок, як від вогню”, – додає медіа-експертка. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter