Рада ухвалила новий закон про судоустрій

Дата: 02 Червня 2016
A+ A- Підписатися

Верховна Рада ухвалила новий закон про судоустрій і статус суддів.

За відповідний законопроект №4734 проголосував 281 депутат, передає “Українська правда”. 

Як пояснив заступник голови Адміністрації президента Олексій Філатов, представляючи документ, цей законопроект покликаний забезпечити майбутню імплементацію змін до Конституції в частині правосуддя.

Документ підсилює відповідальність суддів, обмежує їхній імунітет виключно функцією здійснення правосуддя, ліквідовує вищі спеціальні суди, створює новий Верховний Суд, та передбачає створення Вищого антикорупційного суду та Вищого суду з питань інтелектуальної власності.

“Судді Верховного суду будуть набрані за конкурсом, в якому зможуть брати участь як діючі судді, так і адвокати і науковці в сфері права. Новий ВСУ отримає як касаційну функцію, так і функцію забезпечення сталості і єдності судової практики. Таким чином судові рішення мають стати зрозумілими і передбачуваними для громадян“, – сказав Філатов.

“Законопроект також передбачає чіткий розподіл повноважень між органами суддівського врядування. Дисциплінарна функція буде здійснюватись Вищою радою правосуддя, кваліфікаційна – Вищою кваліфікаційною комісією суддів”, – зазначив він.

За його словами, законопроект також вдосконалює та посилює процедуру кваліфікаційного оцінювання суддів для того, щоб у судовій системі залишилися лише ті судді, які справді цього достойні.

“Для суддів, які пройдуть кваліфікаційне оцінювання та процедуру конкурсу передбачено суттєве підвищення розміру суддівської винагороди”, – зазначив Філатов.

Так зокрема базовий оклад судді місцевого суду складе 30 мінімальних заробітних плат, судді апеляційного суду – 50 мінімальних зарплат, Верховного Суду – 75 мінімальних зарплат.

Водночас закон запроваджує низку обов’язкових декларацій для суддів: щодо майнового стану, родинних зв’язків та доброчинності.

Передбачається громадський контроль за процедурами кваліфікації та конкурсів через Громадську раду доброчесності.

Закон має набути чинності одночасно з законом про внесення змін до Конституції щодо правосуддя.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: