Рада розгляне питання е-декларацій для активістів 3 квітня

Дата: 29 Березня 2018
A+ A- Підписатися

3 квітня Верховна Рада планує розглянути першим питанням на пленарному засіданні проблему подання е-декларацій представниками громадських антикорупційних організацій, зокрема питання декриміналізації неподання таких декларацій до 1 квітня.

Про це повідомила лідер фракції “Батьківщина” Юлія Тимошенко, передає “Інтерфакс-Україна”.

Юлія Тимошенко

“У вівторок, хоча це буде вже після 1 квітня, вони хочуть поставити першим питанням розгляд усього блоку законопроектів щодо, по-перше, скасування тих законів, проти яких виступає громадянське суспільство і вся демократична світова спільнота. По-друге, вони хочуть поставити законопроект про декриміналізацію того, що активісти не подадуть всі документи до 1 квітня”, – сказала вона на брифінгу 28 березня в Києві після наради представників фракцій у спікера парламенту Андрія Парубія.

Нагадаємо, у липні минулого року Президент України Петро Порошенко вніс до Верховної Ради законопроекти №6674 (про зміни до закону про громадські об’єднання) та №6675 (про зміни до Податкового кодексу), у яких передбачається посилення звітності неприбуткових організацій, зокрема за освоєння міжнародної грошової допомоги, та відповідальності за помилки у таких звітах. Низка громадських організацій, зокрема правозахисних, назвала норми цих законопроектів дискримінаційними.

З 1 січня 2018 для державних чиновників почався процес реєстрації електронних декларацій за 2017, який триватиме до 1 квітня. Цього року декларації мають подавати також представники некомерційних організацій. Правозахисники закликають українську владу припинити переслідування антикорупційних активістів в Україні. Раніше Європейський Союз також наголосив, що е-декларування для активістів створює невиправданий тиск на неурядові організації.

16 березня цього року Венеціанська комісія спільно з БДІПЛ ОБСЄ надала висновок щодо зазначених законопроектів. Міжнародні експерти розкритикували ці законопроекти і відзначили “надзвичайну важливість, щоб вимоги електронної декларації для антикорупційних активістів були скасовані до 1 квітня 2018 року”.

22 березня під час засідання Верховної Ради України депутати не проголосували про включення до порядку денного жодного із законопроектів про відтермінування е-декларування для членів громадських організацій.

28 березня комісар ЄС Йоганнес Ган закликав Верховну Раду України повернутися до питання електронних декларацій громадськими активістами і якнайшвидше зняти це зобов’язання.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter