“Ситуація є паскудною”: Рада Європи майже повернула право голосу Росії в ПАРЄ

Дата: 17 Травня 2019
A+ A- Підписатися

Понад 30 міністрів закордонних справ країн-членів Ради Європи на засіданні в Гельсінкі ухвалили рішення, яким відкривається шлях для повернення Росії в ПАРЄ за надзвичайною процедурою.

Про це повідомляє “Європейська правда”.

У документі, ухваленому переважною більшістю голосів, йдеться про те, що всі країни-члени Ради Європи повинні мати право брати участь у її роботі і роботі ПАРЄ на рівноправній основі. Міністри наголосили на необхідності скоординованих дій для того, щоб підвищити здатність Ради Європи ефективніше реагувати в ситуаціях, коли держава-член порушує свої статутні зобов’язання або не дотримується стандартів, фундаментальних принципів та цінностей Ради Європи.

Щоб повернути право голосу Росії в ПАРЄ, тепер необхідно розробити чітко визначену додаткову процедуру, яка може бути ініційована Парламентською асамблеєю, Комітетом міністрів або генеральним секретарем, як зазначають журналісти. 

Глава української делегації в ПАРЄ Володимир Ар’єв на своїй сторінці у Facebook уже відреагував на таке рішення міністрів. Зокрема, він назвав ситуацію в Раді Європи “паскудною”. 

“Ризик безумовного повернення Росії великий. Дуже великий. Українська позиція ослаблена і ситуацією у ВР (неважливо, розпуск чи без коаліції – все погано), і повною відсутністю позиції новообраного президента, який на момент голосування вже отримає свою булаву. Ті, хто просуває повернення РФ у ПАРЄ, спираються саме на це: досі нам п’ять років вдавалося ефективно тримати позиції”, – зазначив він.

На початку травня активісти з групи Save Oleg Sentsov пропонували усім небайдужим приєднатися до онлайн-акції “Ви маєте нас почути!” до п’ятої річниці арешту Олега Сенцова і закликати членів ПАРЄ не скасовувати санкцій щодо Росії, допоки вона не звільнить усіх українських політв’язнів, які утримуються в РФ та на незаконно окупованих територіях України.

Як відомо, у 2014 році після незаконної анексії Криму Росія була позбавлена права голосу в Парламентській асамблеї Ради Європи. На знак протесту проти цих санкцій Москва розпочала шантаж ПАРЄ, щоб повернути в ній своє право голосу. Два роки тому Російська Федерація перестала сплачувати свій внесок у Раду Європи, що спричинило фінансову кризу в організації.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: