Рада доброчесності домагається розмови з Порошенком про конкурс до Верховного Суду

Дата: 01 Серпня 2017
A+ A- Підписатися

Громадська рада доброчесності хоче зустрітися з президентом Петром Порошенком, аби пояснити йому небезпеку проходження до Верховного Суду нечесних суддів.

Про це на брифінгу у вівторок повідомили керівники ГРД, передають “Українські новини”.

“Ми готові розповісти (Порошенку – ред.), чому цей конкурс, на жаль, не зразковий… Саме президент буде нести відповідальність, якщо в новому Верховному Суді опиняться непорядні судді”, – заявила член ГРД Наталя Соколенко.

Керівництво ради визнає, що президент не має безпосереднього впливу на судову гілку влади, але, за їхніми словами, він є гарантом Конституції, а значить, зобов’язаний забезпечувати право громадян на справедливий суд.

При цьому координатор Ради доброчесності Віталій Титич закликав Вищу кваліфікаційну комісію суддів оприлюднити всі бали і підрахунки підсумкових результатів кандидатів – переможців конкурсу до Верховного Суду.

На його думку, підрахунок фінальних результатів кваліфкомісією був непрозорим.

Як повідомлялося, 27 липня Вища кваліфікаційна комісія суддів оприлюднила списки 120 переможців конкурсу на посади до нового Верховного Суду. Всього було 320 кандидатів, серед них – судді, адвокати, науковці та фахівці із сукупним стажем.

На переконання Центру протидії корупції, через конкурс до складу ВС потраплять 80% старих суддів із сумнівною репутацією.

Представник організації “Реанімаційний пакет реформ” Михайло Жернаков пише, що “30 із 120, тобто рівно 25% з “переможців конкурсу” до ВС – недоброчесні”.

В США також сумніваються у доброчесності кандидатів до нового ВСУ.

Водночас президент Петро Порошенко висловив велике задоволення тим, як пройшов конкурс до оновленого Верховного Суду України, і назвав його зразковим.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: