Рада церков пропонує закріпити гарантію таємниці сповіді

Дата: 15 Червня 2015
A+ A- Підписатися

Всеукраїнська Рада Церков і релігійних організацій в рамках конституційної реформи сформулювала свої пропозиції змін Основного Закону – вони стосуються таємниці сповіді, рівноправності релігійних організацій, невтручання держави у їх діяльність.

Як повідомили сьогодні на прес-конференції в інформагентстві “Укрінформ” представники Ради церков, у статті Конституції про право на приватність пропонується закріпити гарантію таємниці сповіді, щодо якої не може бути жодних винятків і підстав для обмеження.

За інформацією “Українських новин“, митрофорний протоієрей Української греко-католицької церкви Олекса Петрів повідомив,  що у законодавстві вже визначено поняття таємниці сповіді, але, зважаючи на важливість цього питання, пропонується внести відповідні зміни і до Конституції.

Також Рада церков пропонує згідно з міжнародними стандартами розширити статтю 35 Конституції України, яка гарантує свободу світогляду та віросповідання, вказавши, що обмеження можливе лише “за умови необхідності таких обмежень у демократичному суспільстві”.

Нагадаємо, у лютому голова правління Інституту релігійної свободи Олександр Заєць повідомляв, що на підконтрольних проросійським бойовикам територіях у Донецькій і Луганській областях зростає релігійна нетерпимість щодо всіх християнських церков, за виключенням переважно православних громад Московського патріархату.  

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: