Рада ЄС розширила санкції проти Білорусі
Рада ЄС запровадила нові санкції проти Білорусі. До санкційного списку потрапили 25 осіб, а також 7 організацій, причетних до порушення прав людини, політичних репресій та підтримки війни РФ проти України.
Про це йдеться на сайті Євроради.

“Рада сьогодні вирішила ввести обмежувальні заходи щодо додаткових 25 осіб та 7 організацій, відповідальних за підрив демократії та верховенства права в Білорусі, а також за сприяння внутрішнім репресіям, які тривають, порушенням прав людини, а також за військову співпрацю з Росією на підтримку війни проти України”, – йдеться у повідомленні.
ЄС вніс до санкційного списку лідера правлячої партії, що має найбільше місць у парламенті, Олега Романова, дев‘ятьох суддів, які ухвалювали політично мотивовані рішення у справах опозиційних активістів, а також членів ЦВК Білорусі, зокрема заступника очільника і секретаря.
“ЦВК організувала президентські вибори 2025 року, які не були ані вільними, ані чесними, проводилися в атмосфері репресій і порушень прав людини, а також всупереч зобов’язанням Білорусі перед ОБСЄ”, – зазначили в Єврораді.
У ЄС також запровадили обмежувальні заходи щодо відомих членів Управління з управління майном президента Білорусі, білоруського урядового органу, підпорядкованого безпосередньо Олександру Лукашенку, який приносить дохід режиму та отримує від нього прибуток.
Під санкції також потрапили компанії та бізнесмени, які підтримують режим самопроголошеного президента Білорусі Олександра Лукашенка та мають з цього вигоду. Серед них – онлайн-гемблінгова компанія “Рідотто” та її власник Дмитро Шведка, компанія “Білоруські лотереї” та її директор Микола Дзенісенко.
До санкційного списку увійшли й підприємства військово-промислового комплексу: ВАТ “Планар” з його керівником Сергієм Аваковим, завод точної електромеханіки та його директор Юрій Чорний, а також ВАТ “Інтеграл”.
Крім того, санкції запровадили проти агрокомпанії “Цибулька-Бел”, яка за погодження білоруської влади використовувала примусову працю вʼязнів, що є порушенням прав людини.
Санкції передбачають: замороження активів зазначених осіб та організацій; заборону фінансових операцій; обмеження на в’їзд до ЄС.
Загалом санкції Європейського Союзу проти Білорусі наразі охоплюють 310 людей та 46 компаній.
Нагадаємо, у серпні минулого року Рада ЄС запровадила чергові обмеження щодо білоруських посадовців, причетних до репресії в країні. Тоді санкції схвалили напередодні четвертої річниці фальсифікованих президентських виборів.