Рада не змогла ухвалити законопроєкт про НМТ-2023 в цілому через суперечку щодо іспиту з історії України
6 лютого український парламент не зміг ухвалити законопроєкт №8228-1 про національний мультипредметний тест у 2023 році в цілому. Остаточне ухвалення документа заблокувала фракція “Європейська солідарність”, яка наполягала на внесенні історії до переліку обов’язкових предметів.
Про це повідомив голова Комітету Верховної Ради України з питань освіти, науки та інновацій Сергій Бабак.
Ухвалення законопроєкту заблокувала фракція “Європейська солідарність”, яка вважає, що історію України варто також внести до обов’язкових для складання предметів. Наразі документ ухвалили лише в першому читанні зі скороченою підготовкою до другого.
“Тепер є сім календарних днів для подачі правок народними депутатами. Сподіваюсь, їх буде небагато, ми оперативно їх опрацюємо в комітеті й винесемо на друге читання на найближче наступне засідання Верховної Ради”, – додав Бабак.
Відомо, що цьогоріч для вступу до університетів абітурієнти складатимуть мультипредметний тест із трьох предметів. Формат тесту доопрацювали, надавши випускникам вибір, який з предметів складати третім. Однак історію України не занесли до переліку обов’язкових.
Таке рішення призвело до значних суперечок в освітніх колах та соцмережах. Деякі користувачі підтримували таке рішення: мовляв, абітурієнтам буде легше скласти вступні іспити, оскільки потрібні предмети діти обиратимуть самостійно. Інші виступили проти, аргументуючи це тим, що всі українці мають знати історію своєї держави.
Нагадаємо, що українські школярі, які зареєстровані та перебувають на тимчасово окупованих територіях, зможуть вступити до вищих навчальних закладів дистанційно без складання національного мультипредметного тесту.
Усі пільги й пільгові категорії, зокрема для жителів тимчасово окупованих територій, під час цьогорічної вступної кампанії в міністерстві обіцяють зберегти. Детальніше про їхнє застосування буде відомо навесні, зазначають у Мінреінтеграції.