П’ята частина природоохоронних територій України постраждала від військового вторгнення РФ

Дата: 06 Листопада 2022
A+ A- Підписатися

В Україні 20% природоохоронних територій потерпають від бойових дій і ще 3 мільйони гектарів лісів уражені війною.

Про це повідомляють у Всесвітньому фонді природи WWF-Україна.

Пожежа у заповіднику Кінбурнська коса, спричинена російськими обстрілами. Скриншот з відео

У зоні ризику опинилися 2,9 млн га Смарагдової мережі. Ці території є значною частиною природоохоронної мережі Європи, яка охороняється у межах законодавства ЄС та Ради Європи. Під загрозою знищення перебуває 16 Рамсарських об’єктів площею майже 600 000 га. Вони мають статус водно-болотних угідь міжнародного значення завдяки їх унікальному біорізноманіттю. Водно-болотне угіддя “Архіпелаг Великі і Малі Кучугури” площею 7 740 га нині деокуповане, втім, через близьке розташування до лінії фронту перебуває під загрозою знищення“, – йдеться в повідомленні.

Також у Всесвітньому фонді природи пишуть, що наразі окупованими залишаються 8 заповідників та 10 національних природних парків, а 3 мільйони гектарів лісів постраждали від війни.

Також в організації зазначають, що названі цифри можуть зростати, адже на частині територій досі тривають бойові дії, а решта перебуває під окупацією чи очікує на розмінування.

У WWF також закликають українців, які люблять мандрувати країною, обов’язково попередньо з’ясовувати, чи безпечна територія для відвідування на сайті обласної військової адміністрації.

Нагадаємо, з початку повномасштабного вторгнення РФ на територію України у Чорному морі загинуло приблизно 50 тисяч дельфінів. Тварини помирають унаслідок використання росіянами військових кораблів.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: