Путін спростив процедуру отримання громадянства для жителів окупованого Донбасу: чим це загрожує?

Дата: 24 Квітня 2019
A+ A- Підписатися

Президент Росії Володимир Путін підписав указ про спрощене надання громадянства жителям окупованих районів Донецької і Луганської областей.

Указ опублікований на його офіційному сайті. 

Право на спрощене отримання громадянства відтепер мають люди, які постійно проживають на Донбасі. Для отримання російського паспорта влада РФ пропонує українцям, які живуть в окупованих районах Донецької та Луганської областей, подати відповідну заяву, копію документа, який підтверджує особу і місце проживання, свідоцтво про шлюб, а також свідоцтво про народження, якщо дитині просять надати громадянство РФ.

“З метою захисту прав і свобод людини і громадянина, керуючись загальновизнаними принципами і нормами міжнародного права”, – пояснюють мету створення указу його автори. 

Розгляд заяв про спрощене надання громадянства має, на думку російської влади, займати не більше трьох місяців. 

Наприкінці березня в країні набрали чинності поправки до закону “Про громадянство”; відтоді президент отримав право визначати категорії іноземців і осіб без громадянства, що мають право отримати російський паспорт за спрощеною процедурою. Ще раніше, у 2017 році, Путін підписував указ про визнання Росією документів, виданих у так званих “ДНР” та “ЛНР”. 

Водночас адвокаційна менеджерка Центру прав людини ZMINA Альона Луньова зауважуєщо такий крок російської влади може ускладнити роботу із захисту прав людини на окупованих територіях:

“Для правозахисників це (підписання указу – ред.) означає ускладнення захисту прав людей на окупованих територіях, адже ми говоримо, що люди там повинні отримувати свої пенсії, і якщо уряд займе позицію, що люди отримують громадянство РФ, то це ускладнить цю роботу. По-друге, є ризик, що тепер Росія офіційно буде займати позицію по Донбасу, не включаючи їх у свій склад. Чи не буде вона хотіти захистити “своїх громадян” більш силовими методами, ніж зараз?” 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter