Путін підписав указ про спрощене отримання російського громадянства для всіх жителів Донбасу

Дата: 22 Липня 2019
A+ A- Підписатися

Президент Росії Володимир Путін підписав указ про можливість отримання російського громадянства в спрощеному порядку для жителів підконтрольної Україні частини Донбасу.

Відповідний документ опубліковано на сайті очільника РФ. 

Російська влада прибрала з указу про спрощене отримання громадянства слова щодо окремих територій Луганської та Донецької областей. Відтепер для отримання громадянства РФ людям треба мати документи, що підтверджують факт реєстрації на території областей станом на квітень 2014 року. 

Указ набув чинності з моменту його публікації. 

У свою чергу на офіційній сторінці Офісу президента Володимира Зеленського у фейсбуку вже відреагували на такі дії російської влади. 

“Ми розуміємо, що він спрямований на наших громадян, які вимушені проживати на тимчасово окупованих територіях. Ми вважаємо, що цей крок створює додаткові перешкоди на шляху до деескалації конфлікту та реінтеграції Донбасу, прихильність до яких керівництво Росії неодноразово декларувало”, – зазначили в очільника України.

У відповідь на такі дії Росії українське МЗС за дорученням Зеленського має розробити механізм надання українського громадянства як другого для етнічних українців з дружніх країн, які прагнуть долучитися до розвитку своєї історичної батьківщини, і людям, що потерпають від порушення прав і свобод у своїх країнах.

Як відомо, президент Росії Володимир Путін підписав указ про спрощене надання громадянства жителям окупованих районів Донецької і Луганської областей наприкінці квітня поточного року. Право на спрощене отримання громадянства тоді мали люди, які постійно проживають на Донбасі. Для отримання російського паспорта влада РФ пропонувала українцям з окупованих районів Донецької та Луганської областей подати відповідну заяву, копію документа, який підтверджує особу і місце проживання, свідоцтво про шлюб, а також свідоцтво про народження, якщо дитині просять надати громадянство РФ. 

Українські політики та міжнародні партнери одразу після оприлюднення указу наголосили, що такий крок Росії підриває мінські домовленості та фактично є провокацією з боку російської влади. Згодом у Кабміні розповіли, що можуть розглянути питання можливості позбавлення пенсії українців з тимчасово окупованих територій Донбасу, які отримали російські паспорти.

Центр прав людини ZMINA розповідав тоді, чому дискусії стосовно позбавлення українців громадянства, притягнення до кримінальної відповідальності, конфіскації майна, позбавлення соціальних виплат чи пенсії через отримання російських паспортів видаються дивними, а самі ідеї суперечать законам України.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter