Психоневрологічний інтернат у Слов’янську перенаселений
Слов’янський психоневрологічний інтернат критично перенаселений через бойові дії. Пересувний флюорограф в установі потребує ремонту.
В цьому переконалася моніторингова група у складі заступника керівника Департаменту з питань національного превентивного механізму Секретаріату Уповноваженого з прав людини Олени Темченко та представників громадських організацій, зокрема Тетяни Печончик (Центр інформації про права людини), Сергія Бурова та Дениса Мурзи. 2 лютого група відвідала інтернат у рамках проекту “Розвиток спільноти моніторів національного превентивного механізму”.
Установа розрахована на 320 осіб, але перебувають там 210 підопічних цього інтернату, а також 365 жінок, яких було перевезено з Торезького психоневрологічного інституту, розташованого на тимчасово окупованій території.
Необхідність такого перевезення не викликає сумнівів, однак монітори попереджають, що тривале перебування в таких умовах призведе до порушення прав людей з інвалідністю. Вільних площ в установі немає, і у кімнатах, розрахованих на 4-5 осіб, проживають по 6-7 осіб. Через це неможливо забезпечити їм особистий простір. Трудові майстерні та молитовна кімната також переобладнані на житлові приміщення.
Майже 50 вакансій середнього і молодшого медперсоналу не заповнені, а саме вони здійснюють догляд за хворими людьми. Також є проблемою неможливість пенсійних і соціальних виплат 18-ти переселеним підопічним. Рахунки 7-ми підопічних, опікуни яких проживають на тимчасово окупованій території, заблоковані.
У цих складних умовах установа забезпечує належний догляд за підопічними, реабілітацію та медичний супровід, усім проведено поглиблений медогляд. Однак потребує ремонту пересувний флюорограф. Багато зусиль докладає медперсонал, щоб зробити флюорографію людям з психічними розладами, особливо лежачим, у міській лікарні, де рентген-кабінет розташований на другому поверсі. Такої ситуації можна було б уникнути, якби пересувний флюорограф відремонтували. Також інтернату потрібні туалетні стільчики та приліжкові столики, нові ліжка тощо.
За результатами візиту підготовлені відповідні акти реагування Уповноваженого з прав людини, які буде направлено до Міністерства соціальної політики та керівництву Донецької облдержадміністрації.