Провідні правники світу довели у спеціальному звіті, що Росія вчиняє геноцид щодо українців

Дата: 28 Травня 2022
A+ A- Підписатися

Дії РФ в Україні дають достатньо доказів, щоб зробити висновок, що Кремль розпалює геноцид та вчиняє звірства, спрямовані на знищення українського народу. Про це йдеться у першому незалежному звіті щодо звинувачень Росії у геноциді в Україні.

Про це повідомляє CNN із посиланням на копію звіту.

Ексгумація тіл загиблих у Бородянці. Фото: Микола Мирний

У правовому звіті, підписаному понад 30 провідними науковцями-правниками та експертами з геноциду, російську державу звинувачують у порушенні кількох статей Конвенції ООН про геноцид. Документ попереджає про серйозний і неминучий ризик геноциду в Україні, підкріплюючи звинувачення довгим списком доказів, включаючи приклади масових вбивств мирних жителів, примусових депортацій та дегуманізуючу антиукраїнську риторику, яку використовують високопосадовці Росії.

Звіт підготували Інститут стратегії та політики New Lines, американський аналітичний центр, та Центр прав людини Рауля Валленберга, який базується в Канаді. Автори надішлють копії  документа до парламентів, урядів та в міжнародні організації по всьому світу.

“Ми зібрали провідних юридичних експертів з усього світу, які потім вивчили всі докази, і вони дійшли висновку, що Російська Федерація несе відповідальність за порушення Конвенції про геноцид в Україні”, – сказав CNN Азім Ібрагім з Інституту New Lines. Ібрагім відвідав Україну в березні, щоб зібрати докази для звіту.

Відповідно до Конвенції ООН про геноцид, її підписанти мають юридичне зобов’язання запобігти геноциду, і звіт закликає міжнародну спільноту діяти.

“У нас зовсім немає часу, ми вважаємо, що існує дуже серйозний ризик геноциду… Кожна країна, яка підписала Конвенцію про геноцид, а це 151 країна, включаючи Російську Федерацію, кожна країна повинна зробити все можливе, щоб це припинити, інакше вона також порушить конвенцію”, – заявив Азім Ібрагім.

В одній з найстрашніших частин звіту експерти роблять пряме порівняння з різаниною в Сребрениці 1995 року, закликаючи світ діяти, поки не стало занадто пізно.

Деталі масового вбивства понад 7 000 боснійських мусульманських хлопчиків і чоловіків у Сребрениці з’явилися перед міжнародною спільнотою лише тоді, коли було надто пізно запобігти геноциду, який стався за лічені дні. У 2022 році ми маємо можливості точно відстежувати подібні звірства, як вони розгортаються, і відповідним чином реагувати“, – йдеться у документі.

У звіті дослідники прямо вказують на Москву, звинувачуючи російських вищих посадовців у організації підбурювання до геноциду та закладенні основи для майбутнього геноциду з неодноразовим запереченням існування української ідентичності.

Нагадаємо, 11 травня Сенат Чехії визнав геноцидом українського народу злочини, які вчиняють російські військові в Україні.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter