Прокуратура Криму розслідує незаконну націоналізацію “Артеку”
Кримінальне провадження відкрито за фактом незаконного заволодіння самопроголошеною кримською владою майном дитячого табору.
Як зазначено у повідомленні прес-служби Генпрокуратури України, з часу окупації Криму Російською Федерацією незаконно утвореними органами влади анексованого півострова проводиться так звана “націоналізація” підприємств, установ та організацій, які перебувають у власності України.
1 квітня прокуратурою АР Крим розпочато досудове розслідування у кримінальному провадженні за фактом незаконного заволодіння посадовими особами незаконно створеного органу – “Ради міністрів Республіки Крим” майном найбільшого в Україні дитячого табору – “Міжнародний дитячий центр “Артек”, що перебуває у державній власності, шляхом передачі майна дитячої здравниці у власність РФ (ч. 5 ст. 191 Кримінального кодексу України).
“Як наслідок, українській державі заподіяно майнову шкоду в особливо великих розмірах“, – повідомляють у прес-службі.
Нагадаємо, Кримська польова місія з прав людини повідомляла, що кримська влада неправомірно націоналізувала Ялтинську кіностудію та інші об’єкти власності. У список власності Республіки Крим були внесені майно Української фондової біржі, Кримської філії публічної акціонерної компанії “Укртелеком”, санаторію “Зорі України” та Центрального військового санаторію “Ялтинський” Міністерства оборони України, водогін і свердловини у Байдарській долині та низку інших об’єктів.
Як повідомляв інформаційний центр Free Crimea, експерти центру підрахували, скільки втратив Крим за час російської окупації у сфері зовнішніх транспортних послуг. За основу було взято дані Кримстата за 2013 і 2014 рік. Найбільше постраждали повітряні, морські, автомобільні, залізничні перевезення. Найменше дохід знизився у сфері трубопровідного транспорту.