Прокуратура АРК оголосила підозру справжньому винуватцю у “справі 26 лютого”
Прокуратура Автономної Республіки Крим 11 вересня оголосила про підозру одному із екс-керівників кримської міліції, чиї дії призвели до загибелі людей 26 лютого 2014 року на мітингу біля Верховної Ради півострову.
Про це повідомляє прес-служба Генеральної прокуратури.
“Це вже третя підозра колишнім керівникам правоохоронних органів Криму, які не забезпечили громадський порядок під час проведення мирного мітингу, внаслідок якого загинуло 2 особи та майже 20 отримали фізичні пошкодження різного ступеня тяжкості”, – прокоментував прокурор АР Крим Гюндуз Мамедов.
Він зауважив, що саме злочинні дії вищевказаного правоохоронця, а не Ахтема Чийгоза, якого за цим фактом засудила окупаційна влада Криму, стали причиною смерті людей.
Повідомляється, що ідеться про колишнього заступника начальника Сімферопольського міського управління МВС. Слідство встановило, що він не організував дії підлеглих, що охороняли порядок під час мітингу, і це спричинило загибель людей.
Колишньому правоохоронцю інкримінується правопорушення, передбачене ч. 2 ст. 367 ККУ (службова недбалість). Ця стаття передбачає від двох до п’яти років в’язниці.
Нагадаємо, 11 вересня Верховний суд окупованого Криму визнав заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу Ахтема Чийгоза винним в організації масових заворушень біля Верховної Ради АРК 26 лютого 2014 року та присудив 8 років ув’язнення у колонії загального режиму.
Ахтем Чийгоз у своєму останньому слові зазначив, що його справа носить політичний характер і що учасники на мітингу 26 лютого 2014 “захищали цілісність своєї країни” відповідно до Конституції і законодавства України.
Він підкреслив, що в суді є відеоматеріали, які доводять його слова.
Ахтем Чийгоз висловив припущення, що суд над ним проводять з метою залякування кримськотатарського народу. Також він піддав критиці свідчення трьох “секретних свідків”, які були представлені стороною обвинувачення.
Ахтема Чийгоза затримали в січні 2015 року за участь у мітингу на підтримку територіальної цілісності України перед будівлею Верховної Ради Криму 26 лютого 2014 року. Тоді мітингувальникам протистояли проросійські активісти, зокрема, з партії “Русское единство”. Російська влада анексованого Криму звинувачує Чийгоза в організації масових заворушень.
“Справу Чийгоза” російський суд розглядав в рамках “справи 26 лютого” після того, як 20 липня 2016 року суд на закритому засіданні розділив цю справу на дві: окремо – щодо заступника голови Меджлісу кримських татар Ахтема Чийгоза, й окремо щодо інших фігурантів процесу – Алі Асанова й Мустафи Дегерменджі.