Прокуратура ідентифікувала ще одного російського солдата, підозрюваного у зґвалтуваннях на Київщині
Київська обласна прокуратура спільно з СБУ викрила і повідомила про підозру у зґвалтуванні жінок на Київщині 20-річному російському військовому Булату Фассахову.
Про це у фейсбуку повідомила Генеральна прокурорка України Ірина Венедіктова.
Фассахов, підозрюваний у порушенні законів та звичаїв війни, – радіотелефоніст гаубичного артилерійського дивізіону 30-ої окремої мотострілецької бригади 2 гвардійської загальновійськової армії Центрального військового округу ЗС Росії.
“Нами зібрано достатньо доказів того, що в березні 2022 року він разом зі співслужбовцем ввірвалися до приватного будинку в селі Броварського району. Він наказав спільнику закрити всіх мешканців будинку в підвалі, крім однієї жінки. Залякуючи жертву зброєю та розправою над сім’єю, він її зґвалтував”, – зазначила Венедіктова.
Вона додала, що, за інформацією правоохоронців, уже за кілька днів воєнний злочин повторився. Цей же військовослужбовець, стверджує генпрокурорка, разом з іще трьома зайшли вже до іншого будинку. Сім’ю вивели на вулицю, а одну жінку залишили. Потім її по черзі зґвалтували, погрожуючи водночас убивством.
Це вже другий російський військовий, якого підозрюють у зґвалтуванні на території України.
22 березня Офіс генерального прокурора повідомив про першу підозру за фактом зґвалтування жінки із села Шевченкове на Київщині. Там росіяни вдерлися до будинку, застрелили господаря та неодноразово ґвалтували дружину вбитого. Жінці погрожували зброєю.
Разом з чотирирічним сином вона змогла втекти, лише коли ґвалтівники заснули. Про свою історію потерпіла розповіла виданню The Times.
Нагадаємо, коаліція “Україна. П’ята ранку”, до якої входить і Центр прав людини ZMINA, збирає та документує воєнні злочини та злочини проти людяності під час російського вторгнення для національних та міжнародних механізмів правосуддя.
Такими злочинами вважають:
- умисні вбивства та заподіяння тяжких страждань;
- катування і нелюдське поводження;
- зґвалтування;
- руйнування і привласнення майна, не спричинене військовою необхідністю;
- примус цивільних чи військовополонених служити в збройних силах РФ;
- використання населення як “живих щитів”;
- депортація до Росії чи на окуповані нею території;
- викрадення і незаконні арешти цивільних;
- взяття заручників;
- напади на військових, які припинили брати участь у воєнних діях;
- віроломне використання форми чи знаків протилежної армії, емблеми Червоного Хреста;
- використання забороненої зброї (наприклад, касетних боєприпасів);
- використання отруйних речовин;
- напади на релігійні й культурні установи;
- розграбування суспільної та особистої власності тощо.
Надсилайте інформацію і докази про такі злочини у вашому населеному пункті на електронну адресу warcrimeSOS.UA@gmail.com. Перед цим ознайомтеся з детальною пам’яткою, як робити це правильно.
Якщо у вас є дані про викрадення або страти активістів, волонтерів, журналістів, представників органів місцевого самоврядування, повідомте про них нам на адресу: tp@humanrights.org.ua.
Якщо ви бажаєте пройти навчання і долучитися до команди волонтерів Коаліції “Україна. П’ята ранку”, які документують воєнні злочини, заповніть онлайн-форму.