Прокуратура автономії оголосила про підозри ще п’ятьом кримським підприємцям за колабораціонізм з Росією

Дата: 30 Березня 2023
A+ A- Підписатися
Прокуратура Автономної Республіки Крим повідомила про підозри ще п’ятьом підприємцям, які співпрацювали з державою-окупантом та забезпечували роботу окупаційних правоохоронних структур в Криму. Слідчі кваліфікували їхні дії як колабораційна діяльність (ч. 4 ст. 111-1 КК України). 
 
Про це інформує пресслужба відомства
 

У 2022 році підозрювані уклали контракти на постачання товарів та надання послуг з окупаційними установами, що фінансуються з державного бюджету РФ. Серед них такі незаконні установи:

  • “слідчий ізолятором №1 Управління Федеральної служби виконання покарань по республіці Крим та м. Севастополь”;
  • “виправна колонія №2 Управління Федеральної служби виконання покарань по республіці Крим та м. Севастополь”;
  • “кримський філіал “Краснодарський університет МВС РФ”;
  • “Центр господарського і сервісного забезпечення МВС по республіці Крим”;
  • “Регіональний центр з підготовки до військової служби і військово-патріотичному вихованню” (“Крымпатриотцентр”).
Повідомляється, що майже всі послуги підприємці надали у межах державного оборонного замовлення Росії.
 
“Внаслідок злочинних дій підприємці загалом отримали з держбюджету РФ понад 12 млн російських рублів (понад 5,8 млн грн). Досудове розслідування здійснює Головне Управління СБУ в Автономній Республіці Крим”, – мовиться у повідомленні.
 
У повідомленні відомства не називають імен і прізвищ підозрюваних, однак чиновник, який не був уповноважений розмовляти з медіа і захотів залишитися анонімним, повідомив Крим.Реалії, що йдеться про Дадаєва Дениса Адамовича (Dadaiev Denys Adamovych, Dadaev Denis Adamovich), Парфьонова Сергія Віталійовича (Parfonov Serhii Vitaliiovych, Parfenov Sergei Vitalevich), Венжегу Андрія Васильовича (Venzhehu Andrii Vasylovych, Venzhegu Andrei Vasilevich), Халілова Усеїна Айдеровича (Khalilov Usein Aiderovych, Khalilov Usein Aiderovich) та Тищенко Ольгу Вікторівну (Tyshchenko Olha Viktorivna, Tishchenko Olga Viktorovna).
 
Наразі їхні публічні коментарі відсутні.
 
Прокуратура автономії повідомила, що наразі українські суди вже розглядають 13 обвинувальних актів за фактами колабораційної діяльності на Кримському півострові. Правоохоронці повідомили про підозри ще 20 особам.
 
Санкція інкримінованої статті передбачає до п’яти років позбавлення волі.
 
Напередодні керівник Прокуратури АРК та м. Севастополя Ігор Поночовний в інтерв’ю “Суспільне Крим” пояснив, що ведення підприємницької діяльності на тимчасово окупованій території передбачає отримання дозволів та погоджень від окупаційних адміністрацій. З цього виникає формально склад злочину. Утім, прокуратура не планує криміналізувати бізнес, який забезпечував цивільне населення необхідними товарами, але криміналізуватиме підприємницьку діяльність, яка постачає товари та ресурси окупаційним відомствам Росії в Криму.
 
“Відповідатимуть ті, хто допомагає російській армії, спецслужбам, органам, які так чи інакше вчиняють агресію проти України й покликані забезпечувати окупаційний режим на півострові”, – пояснив Поночовний.
 
Також Поночовний закликав парламент змінити визначення “колабораціонізм” у Кримінальному кодексі з урахуванням Криму.
 
Прокурор Міжнародного кримінального суду Карім Хан закликав Україну ратифікувати Римський статут, щоб національне законодавство відповідало міжнародним стандартам.
 
У лютому 2023 року Коаліція громадських організацій, що опікуються питаннями захисту прав постраждалих унаслідок війни, представила для української влади дорожню карту на 2023 рік з 10 пріоритетних кроків у сфері захисту прав людини. Документ містить кроки, що мають на меті сприяти притягненню до відповідальності міжнародних злочинців за воєнні злочини, геноцид та злочин проти людяності, вчинені в Україні.
 
Також правозахисники закликали владу вдосконалити законодавство про колабораціонізм, щоб воно не створювало проблем подвійної кваліфікації та не порушувало принципу правової визначеності. 
Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: