Нова резолюція ООН щодо Криму має врахувати недоліки попередньої – правозахисниця

Дата: 10 Листопада 2017
A+ A- Підписатися

У проекті нової резолюції ООН щодо ситуації в Криму враховані випадки порушення прав мешканців півострову.

Про це в ефірі програми Громадське.Крим розповіла голова “Кримської правозахисної групи” Ольга Скрипник.

Ольга Скрипник

“У проекті резолюції більш чітко закріплені певні тенденції – наприклад, переслідування активістів чи журналістів. Посилився фокус на правах людини, а не лише на політичних моментах. Бо права людини – це універсальна мова для всіх країн. Навіть ті держави, які мало знають про ситуацію в Криму, розуміють, що таке релігійні переслідування чи переслідування активістів”, – розповідає правозахисниця.

Ольга Скрипник наголосила, що резолюція зобов’яже Україну підтримувати інформаційні, соціальні, культурні та інші зв’язки з мешканцями Криму.

За її словами, у проекті резолюції є пункт, що забороняє українській стороні блокувати в’їзд та виїзд мешканців Криму на територію України.

“Нагадаю, у 2015 році гостро стояло питання блокади Криму. У новому проекті резолюції закріплено, що можна обговорювати економічну блокаду, але блокаду людей — не можна. Якщо цей проект буде проголосовано на рівні резолюції, це певна гарантія для кримчан, що політики блокування власних громадян не буде. Це дуже сильний пункт”, — наголосила вона.

Проект нової резолюції ООН щодо ситуації з правами людини в Криму Україна внесла до комітету Генасамблеї ООН у кінці жовтня.

Докладніше про недоліки резолюції Генасамблеї щодо Криму читайте в статті Проти Росії, та не завжди на захист кримчан: чого бракує в резолюції ООН щодо Криму.

Нагадаємо, 20 грудня 2016 року Генасамблея ООН проголосувала за проект резолюції “Стан з правами людини у Автономній Республіці Крим та місті Севастополь (Україна)”, підготовлений Україною.

Водночас правозахисники відзначали, що резолюція “була прийнята проти Росії, але не завжди на захист кримчан”. Зокрема, на їхню думку, об’єктивна резолюція повинна була б засудити громадянську блокаду Криму і будь-які майбутні спроби подібних акцій. Також у документі мала б бути згадана відповідальність України щодо ускладнення доступу до Криму для іноземних журналістів, правозахисників, адвокатів.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: