Профспілки знайшли загрози для працівників у проекті Трудового кодексу

Дата: 06 Серпня 2015
A+ A- Підписатися

Законопроект дозволяє роботодавцям звільняти жінок, що мають дітей з інвалідністю, та відправляти працівників у неоплачувану відпустку.

Як зазначено на сайті Конфедерації вільних профспілок України, проект Трудового кодексу України, на думку експертів, має чітке спрямування на утиск прав найманих працівників і розв’язання рук роботодавцям.

У КВПУ наводять низку статей законопроекту, що містять загрози для працівників. Наприклад, ст. 12 дозволяє роботодавцям одноосібно ухвалювати нормативні акти у сфері праці шляхом видання наказів, розпоряджень, рішень, і таким чином надає їм можливість уникати колективних переговорів.

Ст. 37 передбачає, що роботодавець може покласти на працівника виконання додаткових обов’язків, якщо обсяг роботи, на його думку, не забезпечує повної зайнятості. За це передбачено лише доплату за домовленістю сторін, та й то, якщо додаткова робота виявиться вище оплачуваною, ніж основна.

Ст. 68 взагалі надає роботодавцеві право у разі простою за домовленістю з іншим роботодавцем тимчасово переводити працівника за його згодою на роботу до іншого роботодавця. Фактично ж таке переведення може відбуватися примусово.

Згідно зі ст. 199, роботодавець може відправити будь-кого у відпустку без збереження заробітної плати на строк до трьох місяців та ще й невідомо, скільки разів на рік.

Профспілки втрачають вплив на роботодавця, оскільки майже всі норми чинного Кодексу законів про працю і законів, що регулюють відносини профспілок з роботодавцями, не включено до доопрацьованого проекту ТКУ.

Також профспілки звертають увагу на те, що законопроект дозволяє роботодавцям звільняти одиноких матерів, які мають дітей віком до 15 років, на загальних підставах у разі невиконання або неналежного виконання ними трудових обов’язків, прогулу, розголошення комерційної або іншої захищеної законом інформації тощо. А згідно зі ст. 291, жінок, які мають дітей віком до 14 років або дитину з інвалідністю, можуть залучати до роботи у нічний час, надурочно, у вихідні, державні і релігійні свята. Згідно з чинним законодавством, цього робити не можна. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: