Профспілкам в Україні не дають працювати – дослідження

Дата: 13 Серпня 2015
A+ A- Підписатися

Професійні спілки в Україні відчувають проблеми із здійсненням захисту прав своїх членів. Військові, судді та працівники СБУ обмежені у праві об’єднуватись у профспілки.

Про це йдеться в аналізі “Проблеми дотримання прав професійних спілок у контексті права на свободу асоціацій”, підготованому Українською Гельсінською спілкою з прав людини.

Опитані правозахисниками профспілкові лідери зазначали, що у діяльності профспілок існують певні проблеми.

Про проблеми, пов’язані з порушенням права профспілки щодо здійснення представництва та захисту прав та інтересів її членів, говорили 15% опитаних.

5% повідомили про проблеми, пов’язані з порушенням права профспілки на ведення колективних переговорів та укладання колективних договорів і угод.

Близько 20% стверджують, що існують проблеми із забезпеченням захисту працівників від безробіття, порушення щодо проведення консультації з профспілкою при звільненні працівників.

Близько 7% говорять про порушення права профспілки делегувати представників до складу правлінь та наглядових рад фондів загальнообов’язкового державного соціального страхування. Також були скарги на те, що держава фактично знищує соціальне страхування.

Менше 20% зазначили про проблему з правом профспілок брати участь у роботі комісій з приватизації, а також представляти інтереси працівників підприємства-боржника в комітеті кредиторів у ході процедури банкрутства.

Також зазначено, що у нормах чинного законодавства України обмеження щодо права на об’єднання у профспілки передбачені для військовослужбовців Збройних сил України, співробітників Служби безпеки України, співробітників розвідувальних органів України та суддів.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: