Про що Лутковська говорила з політв’язнями в Криму

Дата: 27 Грудня 2016
A+ A- Підписатися

Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Валерія Лутковська 26 грудня отримала можливість зустрітися із Ахтемом Чийгозом, Алі Асановим та Мустафою Дегерменджі, які утримуються в Сімферопольському СІЗО як фігуранти справи “26 лютого”.

Про це повідомив керівник секретаріату Уповноваженого Богдан Крикливенко на своїй сторінці у Фейсбук.

За його словами, ключова проблема у випадку цих в’язнів – це політичне переслідування, яке не має нічого спільного з правом, і тягне цілий букет порушень прав і свобод.

“До прикладу, сьогодні було судове засідання, і їх навіть не забезпечили харчуванням, тобто станом на 15 годину люди нічого не їли взагалі!”, – написав Крикливенко.

Присутній на зустрічі адвокат Микола Полозов також надав подробиці спілкування в’язнів з омбудсменами.

За його словами, зустріч тривала близько години і, “незважаючи на значну групу супроводжуючих”, проходила “без сторонніх, які залишилися за дверима слідчого кабінету”.

В ході спілкування Ахтем Чийгоз підкреслив, що для громадян України, які проживають в Криму, для кримськотатарського народу дуже важливо “відчувати становлення потужної, незалежної України – нашої країни!”.

Чийгоз звернув увагу омбудсменів на репресії щодо кримських татар. На явно непропорційну агресію і жорсткість з боку силових відомств при проведенні обшуків, затримань, на діяльність судової системи в Криму.

Також за словами Полозова, обговорювалися питання проведення незалежного медичного обстеження Ахтема Чийгоза в цивільному медичному закладі – за межами СІЗО, а також можливості зміни запобіжного заходу Чийгозу на не пов’язаний з триманням під вартою з гуманітарних міркувань.

Чийгоз підняв питання про необхідність екстрадиції засуджених громадян України на територію України.

Також Ахтем Чийгоз звернув увагу на відмову правоохоронних органів Росії в Криму приймати заяви і вести провадження за фактами спроб замаху та заподіяння фізичного впливу на його дружину, зроблених невідомими особами влітку цього року.

На завершення зустрічі Ахтем Чийгоз звернув увагу омбудсменів на процес “26 лютого”, вказавши на те, що дії мітингувальників, які виступали за єдність України, були спрямовані на збереження територіальної цілісності країни, мітинг проводився мирно, без зброї, відповідно до Конституції України та вимогами законодавства.

Після зустрічі з Ахтемом Чийгоз, омбудсмени Москалькова і Лутковська також провели зустрічі з ще двома політичними в’язнями у справі “26 лютого” Алі Асановим і Мустафою Дегерменджі.

“За підсумками цієї зустрічі у мене склалося відчуття, що це не останнє відвідування Валерією Володимирівною Лутковської Криму”, – підсумував Полозов.

За його словами, такі точки дотику у гуманітарній сфері можуть позитивно відіб’ється на долі Чийгоза та інших політв’язнів.

Нагадаємо, 26 грудня український омбудсмен Валерія Лутковська прибула до Криму для зустрічі з політв’язнями, які тримаються в Криму, а також з тими засудженими, хто звернувся з проханням про передачу на материкову частину.

Керівник секретаріату омбудсмена Богдан Крикливенко повідомив, що Валерія Лутковська в Криму отримала можливість зустрітися з 3 із 42 ув’язнених у Криму.

Ахтема Чийгоза затримали в січні 2015 року за участь у мітингу на підтримку територіальної цілісності України перед будівлею Верховної Ради Криму 26 лютого 2014 року. Тоді мітингувальникам протистояли проросійські активісти, в тому числі, з партії “Русское единство”. Російська влада анексованого Криму звинувачує Чийгоза в організації масових заворушень.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: