Про переселенців найчастіше пишуть на сході і на заході України – дослідження

Дата: 28 Грудня 2015
A+ A- Підписатися

Журналісти іноді плутали переселенців із біженцями і вдавалися до мови ворожнечі.

Як повідомляє Харківська правозахисна група, про це свідчать дані першої хвилі медіамоніторингу, здійснюваного в Україні в рамках проекту “Голос місцевих ЗМІ: професійні стандарти та етичні норми у висвітленні конфліктів”.

До вибірки увійшли 207 регіональних телеканалів, газет і онлайн-медіа.

Моніторинг виявив такі тенденції:

1. Спостерігався брак репортажів і статей із належним аналізом або дослідженням проблем переселенців.

2. ЗМІ загалом застосовували коректну мову та термінологію, розповідаючи про переселенців. Проте було декілька прикладів, коли ЗМІ дискримінували переселенців через негативне їх представлення.

3. Були випадки, коли ЗМІ не зберігали баланс поглядів у матеріалах про переселенців.

4. Політики та місцеве керівництво використовували проблеми, пов’язані з переселенців, у своїх виборчих кампаніях.

5. Зафіксовано багато прикладів, коли ЗМІ не презентували позицію самих переселенців.

Найбільшу частку контенту, присвяченого темі переселенців в загальному масиві новин демонстрували ЗМІ Східної України (від 2,9 % на телебаченні до 2,6% у газетах); на другому місці – західні області (2,1% на телебаченні та 0,8% у друкованих ЗМІ); на третьому – Південна Україна (1,3% та 0,5% відповідно); а найпасивнішими були ЗМІ Півночі та Центру (1,1% та 0,7% відповідно).

ЗМІ в цілому повідомили про те, що переселенці обмежені в реалізації виборчого права для голосування на місцевих виборах, але глибоко цю тему не досліджували.

Переважно у ЗМІ використовували правильну термінологію, але іноді плутали переселенців із біженцями і вдавалися до мови ворожнечі.

Нагадаємо, як свідчать результати дослідження потреб вимушених переселенців та приймаючих громад у Східній Україні, проведеного у період з 20 по 30 січня, переселенцям найбільше не вистачає інформації про шляхи евакуації, гуманітарну допомогу, пошук житла та працевлаштування.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: