Про корупцію в поліцію повідомляють лише 1% українців – дослідження

Дата: 11 Квітня 2016
A+ A- Підписатися

За останні 12 місяців про корупцію в прокуратуру або поліцію повідомляли лише 1% українців.

При цьому 16% людей зацікавлені повідомляти, а 6% – зацікавлені дізнатися, як це зробити, свідчать дані, отримані під час опитування PACT Inc. Про це повідомляє “Укрінформ” з посиланням на Transparency International.

“Як свідчать результати опитування PACT Inc., за останні 12 місяців про корупцію в прокуратуру або поліцію повідомляв лише 1% опитаних. 16% людей зацікавлені повідомляти, а 6% – зацікавлені дізнатися, як це зробити. Також серед помічників у викритті корупції українці бачать медіа – журналістам готові розповідати про корупцію 12% людей”, – йдеться в повідомленні.

Як зазначається, причини такої пасивності не досліджувалася, але вони можуть бути пов’язані з небажанням людей вирішувати свої проблеми самостійно і відсутністю знань про свої права.

Та частина людей, яка повідомляла про корупцію і брала участь в інших видах соціальної активності (мирних зібраннях і скаргах до місцевої влади), оцінює цей досвід по-різному. 27% говорить, що повідомлення про корупцію дало позитивні зрушення, 26% вважає, що це зайняло багато часу, але хоча б щось змінилося. 26% вважає, що ніякого результату не було, але в принципі бути соціально активним важливо.

“Такі результати дають надію, що кількість людей, яка брала участь в соціальній активності, принаймні не зменшиться. А якщо ці громадяни будуть ділитися своїм досвідом зі знайомими і заохочувати їх, то активними ставатиме більше”, – інформують в Transparency International.

Кількість потенційно зацікавлених повідомляти про корупцію знизилася: 21% у вересні 2014 року, 28% в квітні 2015 року і 22% в листопаді 2015 року.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: