Призначення в.о. голови Харківської ОДА спровокувало хвилю сексизму в ЗМІ
Призначення на посаду в. о. голови Харківської облдержадміністрації Юлії Світличної, яка до цього працювала першим заступником голови ОДА, спровокувало хвилю сексистських заголовків і коментарів у ЗМІ.
Кореспондент Центру інформації про права людини нарахувала близько 50 заголовків в новинах про це зі словосполученням “32-блондинка” українською і близько 100 заголовків з таким самим словосполученням російською мовою.
Більшість ЗМІ передрукували новину і заголовок видання “Кореспондент.нет”.
Очікувано, що коментарі до цієї новини також рясніли сексистськими жартами. Але, як не дивно, навіть деякі чоловіки висловили незгоду з такою подачею.
Так користувач Vasya Tsukerman написав: “Даремно вишкіряєтеся, панове коментатори. Я її не знаю, але моя дружина сказала, що ця блондинка – хороша і серйозна дівчинка. А дружина моя дуже мало кому відпускає компліменти. Так що стуліть пельку і не шкіртеся. “Будем посмотреть”, як кажуть у нас в Одесі”.
А користувач Бандер Лог зазначає: “Ну блондинка, і що? Коли весь уряд складається з відвертих дегенератів на кшталт Турчинова і Парубія, блондинка – це ще дуже добре”.
І що симптоматично, найперший коментар зробила активістка та феміністка Анастасія Мельниченко.
“Автор, редактор, ви серйозно? 2016 рік, і ви допускаєте такі заголовки? Чому не пишете: “Керівником такої-то ОДА призначено 58-річного брюнета? чи лисого?”, – пише Анастасія.
Головна редакторка сайту Центру інформації про права людини Ірина Виртосу прокоментувала: “Знайшли інформаційний привід… Жінка, білявка, молода… Серйозно? Закінчилися теми, про які варто писати?”.
Журналістка наголошує, що сексистські жарти й коментарі – це вже навіть не вчорашній “тренд”.
“І на це можна було б не звертати увагу, якби не такі сумні наслідки новинних “політик” великої купи ЗМІ. Зневажливі, принизливі характеристики, здавалося б “просто жарти” про жінок, білявих, чорнявих, молодих, старих, дуже чітко відображають ставлення до жінок у суспільстві в цілому. І це проявляється у різних сферах життя – у працевлаштуванні (жінка директоркою стати не може, або жінка-водій – нонсенс), у нарахуванні заробітної плати (у всьому світі жінки отримують в середньому на 30 % менше заробітної плати, ніж чоловіки на однаковій посаді та при однаковій освіті та кваліфікації), ролі у сім’ї (наварити їсти та прибирати – це “жіноча робота”) тощо. І хочу зауважити – це стосується, передусім, близьких людей “жартівників” та новинарів сексистських заголовків – їхніх сестер, жінок, матерів. Може вже годі писати новини про жінку при посаді в контексті віку, зовнішності, кольору волосся…”, – каже Виртосу.