“Приватбанк” заблокував картку переселенцю, якого у Криму катували за відмову від громадянства Росії

Дата: 07 Листопада 2017
A+ A- Підписатися

“Приватбанк” заблокував картку переселенцю, який відсидів термін у кримській колонії, де його катували за відмову від громадянства Російської Федерації. Не зважаючи на довідку переселенця, банк визнав українця нерезидентом.

Григорій Ларіонов

Про це повідомляє Кримська правозахисна група.

За даними організації, громадянин України Григорій Ларіонов приїхав до Києва після звільнення з колонії, де він зазнав тортур за відмову обрати російське громадянство та отримати російський паспорт.

У кримчанина наразі проблеми з житлом і отриманням матеріальної допомоги для переселенців. Російська Федерація заборонила Ларіонову повертатися до Криму, де мешкає його родина.

“Щоб одержувати допомогу від держави, я маю надати документи своєї дружини. Ви розумієте, що ані листування, ані поштового сполучення, щоб отримати ці документи, зараз між Кримом та рештою України немає. Ця перешкода є незаконною. Нібито я дістаю на себе допомогу, але отримати не можу через відсутність документів дружини”, – розповів Григорій в інтерв’ю “Громадському радіо”.

Крім того, в колонії погіршився стан здоров’я Григорія. Зараз українець перебуває у Києві, за лікування та їжу платить завдяки допомозі небайдужих людей, а мешкає тимчасово в офісі Кримської правозахисної групи.

КПГ звернулась по допомогу для Григорія до небайдужих громадян. Для перерахування допомоги у жовтні 2017 року Ларіонов відкрив картковий рахунок у відділенні “Приватбанку” за адресою: вул. Кирилівська, 164.

Він надав туди усі необхідні документи, зокрема, свій український паспорт і довідку переселенця.

На рахунок, опублікований Кримською правозахисною групою, невдовзі надійшли 200 гривень, проте вже наступного дня виявилося, що банк зупинив можливість зарахування грошей на картку кримчанина.

Люди, які намагалися перерахувати гроші Ларіонову через систему “Приват24″, отримали повідомлення від банку, що Ларіонов – нерезидент України.

В терміналі ПриватБанку теж не вдалося зарахувати кошти на картку Григорія, на екрані з’явилося повідомлення: “Не знайдено інформації по клієнту”.

Кримчанин 2 листопада звернувся за роз’ясненнями до відділення банку на вул. Саксаганського 61/17.

“Менеджер із роботи з клієнтами заявила мені, що вихідці з непідконтрольних територій Луганської, Донецької областей і Криму відповідно до закону України є нерезидентами та порадила мені звернутися до якого-небудь киянина, щоб він відкрив картку на себе та віддав її мені”, – розповів Ларіонов Кримській правозахисні групі.

Водночас у КПГ нагадують, що за постановою НБУ №699, внутрішньо переміщені особи, які отримали довідки переселенців, є резидентами України. Інших нормативно-правових актів, які б визнавали мешканців Криму нерезидентами, не існує. Тому дії “Приватбанку” є незаконними та дискримінаційними.

Юристи КПГ з цього питання готують офіційне звернення до “Приватбанку”.

Нова картка для надання благодійної допомоги Ларіонову Григорію Володимировичу відкрита в Ощадбанку №5167 4910 0642 3205

Повні реквізити карткового рахунку:

Отримувач: Ларіонов Григорій Володимирович

Код отримувача: 2418215832

Банк отримувача: Установа Ощадбанку: Філія — Головне управління по м. Києву та Київський області ТВБВ №10026/0185

МФО: 322669

Рахунок отримувача: 26253000603075

Призначення платежу: Поповнення рахунку фізичної особи — Ларіонов Григорій Володимирович

Телефон для контакту з Григорієм: 050-769-27-80.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: