“Прифронтова інспекція” відстежуватиме порушення прав людини на блокпостах

Дата: 10 Серпня 2015
A+ A- Підписатися

Громадські організації протягом місяця будуть моніторити забезпечення дотримання прав людини при перетині лінії зіткнення у Донецькій області.

Про це повідомляє кореспондент Центру інформації про права людини.

Громадські активісти переконані, що проект вкрай актуальний, оскільки є інформація про зловживання, корупцію та неналежне ставлення до цивільного населення з боку військових на пунктах пропуску.

“Проект “Прифронтова інспекція” дуже актуальний. Є багато суперечливої інформації про порушення, зневагу до людей, про відсутність умов. З іншого боку, є також приклади, коли солдати ставляться ввічливо до людей, допомагають їм і сприяють. Щоб розв’язати таку дилему, я впевнений, прифронтова інспекція може об’єктивно сказати, чи багато цих порушень, чи кількість цих порушень незначна”, – каже Віктор Андрусів, в. о. голови Донецької обласної військово-цивільної адміністрації.

На пунктах пропуску із самого ранку до вечора працюватимуть монітори “Фундації. 101” спільно з моніторами механізму “Омбудсман+”. Експерти моніторитимуть пункти пропуску на предмет дотримання органами державної влади вимог “Тимчасового порядку контролю за переміщенням осіб, товарів та вантажів…”.

“Щодня наші монітори будуть знаходитись на контрольних пунктах в’їзду-виїзду і спостерігати за тим, як люди перетинають лінію зіткнення, як співробітники перевіряючих органів ставляться до них, як з ними спілкуються, чи не порушуються права громадян, чи є на цих КПВВ (контрольні пункти в’їзду-виїзду – ред.) питна вода, де можна її набрати чи придбати, чи є там туалети, чи є місця, де можна сховатись у разі обстрілу”, – розповідає голова ГО “Фундація.101” Андрій Богданович.

За результатами місячного моніторингу експерти розроблять рекомендації для Офісу Омбудсмана, Донецької обласної військово-цивільної адміністрації та для інших державних органів, які дотичні до процесу перетину лінії зіткнення.

Представник Омбудсмана Михайло Чаплига наголошує, що підготованим даним і рекомендаціям можна повністю довіряти, оскільки методика моніторингу відповідає вимогам Офісу Уповноваженого.

“У схемі ”Омбудсман+”, яку ми обрали ще три року тому, ми делегуємо частину своїх повноважень громадським моніторам або громадським організаціям, з якими у нас є партнерські стосунки, яким довіряємо. Після певних тренінгів ми можемо надавати моніторам відповідний мандат від Уповноваженого на здійснення моніторингу. Тоді ми впевнені, що методика моніторингу відповідає нашим вимогам і можемо казати, що результати моніторингу – верифіковані, варті довіри”, – каже Михайло Чаплига, нагадуючи, що результати моніторингу будуть відображені в парламентських доповідях або в щорічній доповіді Уповноваженого.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: