Президент подав до парламенту законопроект про ратифікацію Стамбульської конвенції

Дата: 14 Листопада 2016
A+ A- Підписатися

Президент України Петро Порошенко вніс на розгляд Верховної Ради України проект Закону України “Про ратифікацію Конвенції Ради Європи про запобігання насильству стосовно жінок і домашньому насильству та боротьбу з цими явищами”, відомої як Стамбульська конвенція.

Про це повідомляє прес-служба президента.

Як зазначили в прес-службі, законопроектом передбачена ратифікація Стамбульської конвенції і запровадження застосування в законодавстві України міжнародних стандартів запобігання та протидії насильству щодо жінок і домашньому насильству.

Набрання чинності для України цієї конвенції сприятиме протидії дискримінації за гендерною ознакою, забезпечить додаткові гарантії права на рівність між чоловіками і жінками, усуне правові положення, що спричиняють дискримінацію, та удосконалить цивільно-правові засоби захисту потерпілих від насильства.

Конвенція має бути ратифікована у відповідності до статті 93 Конституції України та статті 9 Закону України “Про міжнародні договори України”.

“Ми очікували на ратифікацію Стамбульської конвенції ще в липні цього року. Уже давно пора було б її ратифікувати. Очевидно, президент готує такий “подарунок” до початку міжнародного двотижневого марафону “16 днів проти насильства”, який традиційно починається 25 листопада. У будь-якому разі, коли б це не сталося, – це буде добре. І знову ж таки, ратифікувавши Стамбульську конвенцію, важливо державі дотримуватися норм міжнародного документу. А це вже справді відповідальний крок і робота не одного дня та президентського підпису”, – коментує Ірина Виртосу, головна редакторка Центру інформації про права людини та координаторка інформаційної кампанії з протидії насильству “Війна, яка не відпускає”.

Нагадаємо, за даними Національної поліції України, лише у 2015 році зареєстровано більше 116 тисяч заяв за фактами скоєння насильства в сім’ї, складено більше 78 тисяч адміністративних протоколів.

Відповідно до офіційної статистики кожна п’ята жінка в Україні страждає від насилля. Експерти ж говорять про принаймні в чотири рази вищі показники і наголошують, що з кожним днем проблема насилля у сім’ї загострюється.

5 липня в Україні стартував флешмоб ‪#‎яНеБоюсьСказати, ініційований журналісткою Анастасією Мельниченко про сміливість говорити вголос про випадки насильства, які довелося пережити.

Стамбульська конвенція була відкрита для підписання 11 травня 2011 року в рамках 121-го засідання Комітету міністрів Ради Європи у Стамбулі (Туреччина). Україна стала 17-ю державою, яка приєдналася до цього важливого міжнародно-правового інструменту, підписавши Стамбульську конвенцію 7 листопада 2011 року.

Ратифікацію Україною Стамбульської конвенції було включено до Плану законодавчого забезпечення реформ в Україні, прийнятого Постановою №2986, і заплановано на II квартал 2016 року. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: