Представництво Президента в АРК очікує від уряду ухваленя стратегії відновлення держвлади та реінтеграції

Дата: 17 Грудня 2024
A+ A- Підписатися

Представництво президента України в Автономній Республіці Крим відстоює ухвалення напрацьованого урядом проєкту Стратегії відновлення державної влади та реінтеграції деокупованих територій України й Стратегії когнітивної деокупації. 

Про це сказала виконувачка обов’язків представника президента України в Автономній Республіці Крим та м. Севастополі Ольга Куришко під час щорічної пресконференції за підсумками діяльності представництва, передає кореспондент видання ZMINA

Ольга Куришко

Ольга Куришко повідомила, що стратегія відновлення публічної влади стосується всіх тимчасово окупованих територій (ТОТ). До цього документа також увійшли напрацювання представництва щодо першочергових кроків відновлення Української держави після деокупації Криму

“Наразі просування стратегії зупинено через реорганізацію профільного Міністерства з питань реінтеграції ТОТ і відбувається розподіл повноважень, які були раніше в Мінреінтеграції, у Міністерстві національного єднання. Можливо, цей документ буде компонентом роботи цього або іншого міністерства”, – пояснила в. о. представника президента в АР Крим. 

Вона нагадала, що це важлива урядова стратегія, у яку органи державної влади, правозахисники, експерти та Представництво президента України в АР Крим вклали багато ресурсів. 

“Ми завжди говоримо, що необхідно ухвалити цю стратегію та Стратегію когнітивної деокупації. Ці два документи вже були на виході, утім унаслідок реорганізації Мінреінтеграції їхнє подальше просування призупинено. Але зі свого боку ми не забуваємо про ці дві стратегії та нагадуємо представникам Кабінету Міністрів про важливість їхнього ухвалення, бо вони зможуть забезпечити ефективне відновлення діяльності органів державної влади й подолати виклики, які були спричинені російською окупацією”, – додала Ольга Куришко. 

Ця стратегія ставить за мету забезпечити ефективне та своєчасне відновлення порушених прав i свобод людини i громадянина та їхній захист, відновлення дії законодавства України, функціонування органів державної влади, органів місцевого самоврядування на звільнених територіях України, створення гарантій безпеки та реінтеграції населення деокупованих територій України.

Її розробники пояснюють, що цей документ передбачає синхронізацію дій державного і недержавного секторів за єдиними принципами та підходами.

Документ містить аналіз поточної ситуації на ТОТ України та шість стратегічних цілей, досягнення яких забезпечить належну підготовку та ефективне відновлення влади на деокупованих територіях, а саме: 

  • пріоритет політики реінтеграції;
  • відновлення роботи органів влади;
  • захист і відновлення прав людини;
  • досягнення справедливості та відновлення правосуддя; 
  • зменшення соціальної напруги;
  • економічний розвиток та спроможні громадяни.

Ця стратегія є продовженням реалізації Формули миру президента України на національному рівні. Зокрема, вона стосується таких пунктів Формули миру:
5. Відновлення територіальної цілісності України.
6. Виведення російських військ і припинення бойових дій.
7. Відновлення справедливості.
10. Підтвердження закінчення війни.

Її розробники зазначають, що документ відповідає цілям та принципам ООН, враховує міжнародно-правові зобов’язання України та принципи перехідного правосуддя.

Напередодні Коаліція громадських організацій, які опікуються захистом прав постраждалих внаслідок збройної агресії проти України, закликала владу зберегти інституційний механізм підтримки постраждалих від війни, вбачаючи в національній єдності ключову умову повернення окупованих територій. Експерти наголошують, що повноцінна реінтеграція неможлива без урахування інтересів мільйонів постраждалих від війни українців, зокрема тих, хто досі залишається на ТОТ.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter