Правозахисник Євген Захаров став номінантом на премію імені Вацлава Гавела

Дата: 07 Вересня 2023
A+ A- Підписатися

Директора Харківської правозахисної групи (ХПГ) Євгена Захарова номінували на премію імені Вацлава Гавела, яку вручають за видатні дії на захист прав людини в Європі та за її межами.

Він став одним з трьох номінантів цього року, повідомили на сайті Парламентської асамблеї Ради Європи (ПАРЄ).

Євген Захаров. Фото: Oleksandr Viichuk

Короткий список номінантів, серед яких представники Туреччини, Польщі та України, оголосила відбіркова комісія премії, яку очолює президент ПАРЄ Тіні Кокс.

Євген Захаров – відомий український правозахисник, засновник Української Гельсінської спілки з прав людини (УГСПЛ) та директор ХПГ. У 2022 році ці дві громадські організації разом із Центром громадянских свобод заснували ініціативу “Трибунал для Путіна”, що збирає, перевіряє та систематизує інформацію про воєнні злочини Росії в Україні.

Також серед номінантів турецький активіст, правозахисник та філантроп Осман Кавала, арештований 2017 року, і польська правозахисниця, активістка з руху за права жінок та вразливих категорій населення Юстина Виджинська.

Номінанти на премію Гавела-2023 – Осман Кавала, Юстина Виджинська і Євген Захаров. Джерело: pace.coe.int

Ім’я переможця премії нинішнього року стане відоме на відкритті осінньої пленарної сесії ПАРЄ у Страсбурзі 9 жовтня.

Премія імені Вацлава Гавела з прав людини щорічно присуджує ПАРЄ у партнерстві з Бібліотекою Вацлава Гавела та Charta 77 Foundation. Лауреат отримує диплом, відзнаку та грошову нагороду у 60 тисяч євро.

Нагадаємо, що минулого року премію вручили російському опозиційному політику, журналісту Володимиру Кара-Мурзі.

Одним з номінантів премії 2022 року була коаліція “Україна. П’ята ранку”: група українських правозахисних організацій, метою яких є виявлення, документування, збір і збереження доказів, а також підвищення обізнаності громадськості про ймовірні воєнні злочини та злочини проти людяності в Україні під час війни, яку веде Росія. До складу коаліції, зокрема, входить Центр прав людини ZMINA. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter