Правозахисники просять Конгрес США захистити журналістів, яким загрожує небезпека
Тридцять шість правозахисних організацій звернулися до Конгресу США з проханням захистити журналістів, які опинилися під загрозою після того, як президент Дональд Трамп розформував Агентство США з глобальних медіа (USAGM).
Про це повідомили на сайті “Репортерів без кордонів” (RSF).

У листі до конгресменів правозахисники попросили владу США, зокрема Державний департамент, знайти ресурси, щоб підтримати іноземних журналістів, які працюють на USAGM.
За інформацією RSF, щонайменше 84 журналісти цього агентства, які живуть у США за робочими візами, можуть зіткнутися з депортацією до країн, де їх переслідуватимуть. Наприклад, 15 журналістів “Радіо Свобода” та вісім журналістів “Голосу Америки” з Білорусі, Камбоджі, Китаю, Гонконгу, Росії та В’єтнаму ризикують арештом чи ув’язненням після повернення.
Гендиректор RSF Тібо Бреттен заявив, що Конгрес США мусить узяти на себе відповідальність і захистити цих журналістів, а також усі медіа, які фінансує USAGM. Він підкреслив, що це не лише моральний обов’язок, а й частина зобов’язань США підтримувати демократію та свободу слова.
Наразі 11 журналістів USAGM перебувають у в’язницях у всьому світі: п’ятеро у В’єтнамі, по двоє в Росії та М’янмі, по одному в Білорусі та Азербайджані.
Нагадаємо, що USAGM – незалежне урядове агентство США, яке контролює трансляцію новин та інформації майже 50 мовами для близько 361 мільйона людей щотижня. Бюджетний запит для агентства на 2025 фінансовий рік становив 950 мільйонів доларів для фінансування всіх операцій та капітальних інвестицій.
До фінансованих агентством належать такі медіа, як “Радіо Вільна Європа / Радіо Свобода”, “Голос Америки”, “Радіо Вільна Азія”, Офіс кубинського мовлення (Radio Marti), Близькосхідні мережі мовлення (MBN) та Фонд відкритих технологій (Open Technology Fund).
Бюджетний запит на 2025 рік для “Радіо Вільна Європа / Радіо Свобода” становив близько 153 мільйонів доларів.
Читайте також: Рішення Трампа заморозити міжнародну допомогу спровокувало кризу у світовій журналістиці