Правозахисники нагадали про пункти вакцинації для кримчан

Дата: 03 Листопада 2021
A+ A- Підписатися

Громадяни України, які проживають на тимчасово окупованій території Автономної Республіки Крим, можуть вакцинуватися проти коронавірусу у будь-якому з пунктів щеплення та центрів масової вакцинації на підконтрольній уряду території України.

Про це йдеться в детальній інструкції правозахисної організації “Крим SOS”. 

Записатись на вакцинацію мешканці Криму можуть за телефоном 0 800 602 019 або в чаті на сайті Міністерства охорони здоров’я.

Під час запису телефоном необхідно повідомити, з якого ви населеного пункту (уточнивши, що наразі він є тимчасово окупованим), вказати ваші дані та обрати пункт щеплення чи центр вакцинації. Оператор здійснить запис на вакцинацію та надішле вам sms-повідомлення з унікальним ідентифікатором, якщо у вас є український номер телефону, або листа на електронну пошту в разі його відсутності.

Правозахисники також оприлюднили список пунктів вакцинації за записом із згадкою про відстані від КПВВ. Вони нагадали, що кримчани можуть проїхати через КПВВ “Каланчак” та “Чонгар”, які працюють у звичному режимі. Роботу КПВВ “Чаплинка” припинено.

При собі достатньо мати паспорт громадянина України чи закордонний паспорт. Додатково необхідно встановити додаток “Вдома”, а також пройти безкоштовний експрес-тест на COVID-19 після проходження КПВВ.

Пункти тестування на КПВВ працюють з 9:00 до 16:00 з перервою з 12:00 до 13:00. Якщо подорожній перетинає адмінмежу після закриття пункту тестування, то у нього або неї є 72 години, щоб дістатись місця призначення та/або зробити ПЛР тест чи тест на антиген власним коштом, або пройти 10-денну самоізоляцію.

За даними ексміністра з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Олексія Резнікова, станом на 1 листопада 537 жителів тимчасово окупованого Криму записалися на вакцинацію від COVID-19 на Херсонщині.

На початку вересня Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України оприлюднило мапи з маршрутами та адресами пунктів вакцинації проти COVID-19 для кримчан, які перетинають адміністративний кордон з материковою Україною через КПВВ “Чонгар” і “Каланчак”.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter