Правозахисників не допустять до ухвалення рішень комісії з розподілу допомоги політв’язням – МінТОТ

Дата: 13 Листопада 2018
A+ A- Підписатися

Представників громадських правозахисних організацій, які опікуються політв’язнями в Криму та на Донбасі, не допустять до процесу ухвалення рішень комісії з розподілу допомоги політичним в’язням та їхнім сім’ям. 

Про це на прес-конференції заявив голова комісії, заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб Юсуф Куркчі, повідомляє кореспондент Центру інформації про права людини.

Юсуф Куркчі

Відсутність правозахисників на засіданнях комісії чиновник пояснив тим, що питання, які обговорюватимуть на них, пов’язані з безпекою політв’язнів.

“Держслужбовці пов’язані документами про розповсюдження або нерозповсюдження деякої інформації”, – аргументував він.

За словами Куркчі, члени комісії будуть консультуватися з громадським сектором під час процесу обговорення.

Водночас відкритим залишається питання щодо публічності засідань комісії: 7 листопада, коли в міністерстві мало відбутися перше засідання комісії (Куркчі назвав його “робочою нарадою” – ред.), звідти намагалися вигнати журналіста Центру інформації про права людини. На прес-конференції чиновник повідомив, що рішення щодо відкритості комісії ухвалюватиме сама комісія на першому засіданні:

“Дата наступного засідання невідома, адже це залежить від кількості документів, що надійдуть на розгляд”.

У свою чергу секретар комісії Ігор Гриб зазначив, що станом на 15-ту годину 13 листопада на розгляд комісії надійшло сім пакетів документів.

Нагадаємо, у держбюджеті України на 2018 рік Міністерству з питань тимчасово окупованих територій на реалізацію заходів щодо захисту і забезпечення прав та інтересів осіб, позбавлених особистої свободи внаслідок дій незаконних збройних формувань та/або органів влади Росії, передбачили 96,7 млн гривень. Через невідповідність положень постанови додатку Закону “Про Державний бюджет України” застосувати порядок надання грошей було неможливо, а тому вони просто перебували на рахунку відомства. 

У жовтні уряд вніс зміни до постанови, яка визначає механізм отримання сім’ями політв’язнів фінансової допомоги, але й це не допомогло, адже чиновники довго не могли визначитися зі складом міжвідомчої комісії, куди входитимуть представники Мін’юсту, Мінфіну, Мінсоцполітики, МВС та СБУ (за згодою).

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: