Правозахисники закликали Авакова не називати спецпідрозділ іменем Небесної Сотні

Дата: 28 Липня 2015
A+ A- Підписатися

Правозахисники Євромайдан SOS вимагають сприяти Генпрокуратурі у розслідуванні злочинів та реформувати правоохоронну систему.

Про це повідомляє прес-служба волонтерської ініціативи.

“Євромайдан, волонтери, Небесна сотня, добровольці стали для українців символом боротьби за гідність та свободу. У цій боротьбі від рук правоохоронних органів та афілійованих із ними кримінальних угрупувань – “тітушок” – постраждали звичайні мирні люди: кілька сотень були ув’язнені, кілька тисяч отримали тілесні ушкодження, а 115 людей, з який 95 активістів Євромайдану, були вбиті”, – нагадують МВС правозахисники.

У заяві йдеться, що дії “правоохоронних органів” часів Віктора Януковича вписані в історію України та нашу пам’ять в одному переліку із “тітушками”, Антимайданом, провокаторами, криміналітетом та беззаконням.

“Відновлення довіри здійснюється не присвоєнням правоохоронним структурам скроплених кров’ю назв-символів, а реальними справами на виконання основної функції на захист прав та свобод громадян… Небесна Сотня – не абстрактна назва. За нею стоять конкретні люди, які віддали своє життя у протистоянні із беззаконням правоохоронних органів, що захищали авторитарний режим. Євромайдан SOS закликає МВС відмовитися від ідеї називати іменем Небесної Сотні будь-які силові структури”, – йдеться у повідомленні Євромайдан SOS.

Правозахисники переконані: найкраще, що може зробити МВС для збереження пам’яті загиблих – це сприяти Генпрокуратурі в ефективному розслідувані вчинених під час Євромайдану злочинів. А також провести в найбільш стислі терміни системну реформу органів внутрішніх справ, щоб ці злочини більше ніколи не повторилися у майбутньому.

Як відомо, адвокати та деякі народні депутати закликають створити тимчасову слідчу комісію, яка би перевірила факти неналежного розслідування злочинів під час Євромайдану, викладені у звіті Міжнародної дорадчої групи. Розмови про створення ТСК активізувались по тому, як стало відомо про можливу ліквідацію Управління спеціальних розслідувань при Генеральній прокуратурі України.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: