Правозахисники заявили про погрози з боку міської влади Мукачева

Дата: 22 Липня 2015
A+ A- Підписатися

Заступник мера це спростовує та говорить, що активісти свідомо блокують роботу міськради великою кількістю запитів.

Як повідомила координатор проектів благодійного фонду “Розвиток” Наталя Козир на своїй facebook-сторінці, після того, як активісти почали моніторинг міських рад Закарпаття та розіслали інформаційні запити у різні міські ради, вона відчуває реальну небезпеку своєму життю через погрози: “Не минуло й двох днів, як мені подзвонив заступник мера Віталій Гільтайчук і прямим текстом сказав, що даремно ми це почали, що нам буде набагато гірше. І що нашому мукачівському правозахисному центру буде дуже погано, тому що вони прикриють нашу роботу. А також я повинна подумати і про свою безпеку, буває, що люди випадково потрапляють під машини“. 

Как вы знаете мы начали мониторинг деятельности міських рад Закарпаття. Разослали информационные запросы в разные міськ …

Posted by Nataliia Kozyr on 17 липня 2015 р.

Наталя Козир розповіла кореспонденту Центру інформації про права людини, що такого контролю та громадської експертизи ще ніколи не здійснювалось стосовно Мукачівської міської ради. 

Діяльність місцевої влади не є прозорою та відкритою. Більшість цільових міських програм носять суто декларативний характер, вони переписуються з року в рік, переписується бюджет, але він рідко виділяється. Отримати інформацію майже неможливо. Але водночас фінансування бюджетних коштів йде під невідомі статті бюджету під назвою “Різне”. Територіальне майно громади Мукачева – це взагалі закрита тема, яку бояться піднімати навіть місцеві журналісти. А єдиний демократичний “рупор” у вигляді Громадської ради блокується з боку міського голови вже півроку“, – говорить активістка. 

Наталя Козир зазначає, що такий конфлікт між міською владою та їхнім центром стався вперше: “Раніше на такому рівні конфліктів ніколи не було. Бувало, поводилися нечемно, не давали документи, але ми відразу писали скарги на дії посадовців. Та щоб почали погрожувати відкрито – це вперше“. 

Наразі Наталя Козир вже направила заяву до ОВС, голові Закарпатської ОДА та в офіс Уповноваженого з прав людини. 

Заступник мера Мукачева Віталій Гільтайчук у розмові з кореспондентом Центру інформації про права людини сказав: “В мене немає ні з ким ніякого конфлікту, я дав коментар, більше в мене немає часу займатися тим, чим би я не мав займатись. Читайте мій коментар у двох газетах, більше мені нема чого додати. Ми зараз будемо повністю виходити на керівництво цього правозахисного центру, чи як він називається, “Розвиток”? В зв’язку з тим, що люди блокують повністю роботу міської ради. Все, що написано – не відповідає дійсності. Ані залякувань, ані погроз… Ви ж дорослі, адекватні люди. Благодійний фонд “Розвиток” не є в нашому підпорядкуванні. Яким чином міська рада може повпливати на його закриття?“.

У коментарі на сайті “Голос Карпат” він також додав, що великою кількістю запитів, які стосуються надання загальної інформації, громадські активісти блокують роботу виконкому міськради.

“Звинувачення в тому, що міська рада відмовляється надавати інформацію про витрачання бюджетних коштів, а також про розпорядження комунальним майном, взагалі є безпідставними, оскільки всі рішення міської ради публікуються на офіційному сайті”, – повідомив заступник мера.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: