Правозахисники задокументували обстріли 24 закладів охорони здоров’я

Дата: 29 Травня 2017
A+ A- Підписатися

Луганський правозахисний центр “Альтернатива” за 10 місяців задокументував обстріли 24 закладів охорони здоров’я, 12 фактів розміщень озброєних людей та військової техніки на територіях цих закладів. 

Про це йдеться у поданні Коаліції “Справедливість заради миру на Донбасі” для третього циклу Універсального періодичного огляду. Протягом травня 2016 – березня 2017 років правозахисники відвідували лікарні, надсилали інформаційні запити до державних органів, опитували свідків обстрілів та потерпілих. 

Луганський правозахисний центр “Альтернатива” кваліфікує “застосування зброї невибіркової дії для проведення обстрілів населених пунктів та цивільних об’єктів охорони здоров’я” як напади невибіркового характеру. 

Медпрацівники змушені закривати вибиті вікна клейонкою (Слов’янськ, Донеччина)

“У нас і в терапії, і в хірургії, і в реанімації були хворі. Під час обстрілу медпрацівники переносили людей у бомбосховище – по сходах, в темряві, між вибухами. Я там була до четвертої ранку, поки тривав обстріл. Як вранці вийшла з підвалу, на це було жахливо дивитися – практично не залишилось цілих вікон, серйозно пошкоджений дах лікарні, навколо скло…”, – згадує співробітниця Станично-Луганскої центральної районної лікарні.”

За даними правозахисників, на Донеччині та Луганщині загинуло семеро співробітників медзакладів, ще семеро – поранені. 

Відповідно до даних Управління Верховного комісара ООН з прав людини, як мінімум 45 лікарень Донецької та Луганської областей зруйновані або пошкоджені. Ще багато функціонують не повністю або перебувають в неробочому стані.

Правозахисники закликають, зокрема, забезпечити ефективне розслідування випадків обстрілів медичних установ та притягнути винних осіб до відповідальності; припинити практику застосування сторонами конфлікту зброї невибіркової дії, яка не може бути спрямована на конкретний об’єкт; проводити ретельну фіксацію всіх випадків обстрілів цивільних об’єктів.

Нагадаємо, Коаліція “Справедливість заради миру на Донбасі” задокументувала 95 випадків залучення дітей у збройні формування. 85 дітей брали участь у незаконних збройних формуваннях (НЗФ) та 10 на території, підконтрольній уряду України. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: