Правозахисники за два роки зафіксували 45 фактів прямого тиску на кримські ЗМІ
За два роки окупації правозахисники зафіксували 45 фактів прямого тиску на ЗМІ в Криму.
Про це сказано у зверненні Національної медіапрофспілки.
Зокрема, йдеться про неправомірні затримання працівників ЗМІ, напади на редакції та журналістів, перешкоджання зйомкам, вилучення техніки, безпрецедентні заборони на висвітлення роботи окупаційних органів влади тощо.
Журналісти у Криму щодня стикаються з тиском з боку окупаційної влади та спецслужб, які ставлять їх перед складним вибором: бути пропагандистами, або йти з професії.
“Зараз в Криму неможливо працювати журналістом. Я думаю, що мені доведеться, виїхати звідти. Так, як бути об’єктивним журналістом в анексованому півострові дуже складно”, – говорить журналіст з Криму Сергій Мокрушин.
Для тих хто не в змозі покинути Крим або не мають бажання цього робити, працюють журналістами у так званому “підпільному клубі”, який інформує українське суспільство про окупований півострів, передає кореспондентка Центру інформації про права людини.
Жорсткі умови в журналістській сфері, окрім контролю окупаційної влади та існуючої цензури, ще й в тому, що в Криму працюють лише російські телевізійні канали. Інформація з боку українських ЗМІ надзвичайно обмежена.
Інша проблема, з якою зіштовхуються також кримські медіа, – це блокпости.
“Як недивно, найжорсткіший контроль є на українських блокпостах. Не дозволяють при в’їзді мати більше двох фотоапаратів, камер, ноутбуків тощо. І це справляє погане враження, яке є неправдивим”, – коментує керівниця Кримської правозахисної групи Ольга Скрипник.
Правозахисники та журналісти вважають, що Україна робить недостатньо для захисту медіапрацівників у Криму та вимагає від прокуратури порушити кримінальні справи.