Правозахисники з FIDH закликають ратифікувати Римський статут

Дата: 28 Січня 2015
A+ A- Підписатися

Ескалація насильства на сході України тільки підтверджує нагальну необхідність для України ратифікувати Римський статут, а також визнати юрисдикцію Міжнародного кримінального суду (МКС) щодо злочинів, вчинених після лютого 2014 року.

Про це заявили Міжнародна федерація з прав людини (FIDH) та її партнерська організація в Україні, Центр Громадянських Свобод (ЦГС), після перебування FIDH з адвокаційною місією у Києві минулого тижня. 

Ратифікувавши Статут МКС, підписаний ще 15 років тому, Україна зробить внесок у попередження майбутніх злочинів та порушень прав людини, зазначають правозахисники. Адже за тільки за останні дні у Маріуполі Донецької області було вбито 34 мирних мешканці (серед них – дитина), і 115 осіб  – поранено.

Поки ми відзначаємо сумну річницю з дня вбивства першого мирного протестувальника Майдану, Україна опинилася на порозі прийняття дуже важливого рішення. Жертви воєнних злочинів, самі українці та міжнародна спільнота очікують на конкретні заходи для боротьби з безкарністю. Парламент повинний невідкладно зробити усі необхідні кроки для ратифікації Римського Статуту і визнання юрисдикції МКС“, – заявила Толекан Ісмаїлова, віце-президент Федерації за права людини з 2013 року.

Делегація FIDH і представники партнерської організації зустрілися з народними депутатами, представниками Адміністрації Президента, Міністерства внутрішніх справ, Генеральної прокуратури, Міністерства юстиції та Уповноваженого з прав людини, усі вони підтримали ідею якнайшвидшої ратифікації Римського статуту. Для реалізації цієї ідеї організації закликають депутатів ухвалити законопроект №1788 від 16/01/2015 та  внести зміни до статті 124 Конституції України, що дозволить ратифікувати Римський статут. FIDH та ЦГС також закликають парламентарів ухвалити постанову № 1312 від 12/09/2014, що поширює юрисдикцію МКС на Україну від 27 лютого до моменту безпосередньої ратифікації Римського статуту.

Через місяць Україна буде згадувати трагічні дні лютневих розстрілів та з уст народних депутатів будуть звучати багато красивих і правильних слів. Але ми вважаємо, що одним із найкращих способів вшанувати пам’ять Небесної сотні – це зробити усе можливе для недопущення таких злочинів у майбутньому. Одним із таких запобіжників є Римський статут”, – переконана Олександра Матвійчук, координаторка Євромайдан SOS, голова правління Центру Громадянських Свобод.

Правозахисники постійно фіксують злочини проти людяності та порушення прав людини під час конфлікту на сході, однак на територіях, що не перебувають під контролем української влади, не варто сподіватися на справедливий судовий розгляд. Тому МКС є єдиною можливістю притягти до відповідальності злочинців незалежно від їх громадянства. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter