Експерти вимагають згадати Римський статут у правозахисній стратегії

Дата: 05 Березня 2015
A+ A- Підписатися

Правозахисники закликали на слуханнях в парламентському Комітеті з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин включити ратифікацію Римського статуту та вимоги міжнародного гуманітарного права в Національну стратегію у сфері прав людини.

Про це повідомляє кореспондент Центру інформації про права людини.

У нашій країні триває збройний конфлікт. Мене дивує те, що ми не згадуємо у цій стратегії необхідності забезпечення реалізації вимог міжнародного гуманітарного права. Чому нічого не сказано про воєнні злочини та про карність таких злочинів?”, – дивується виконавчий директор Amnesty International Україна Тетяна Мазур.

Головною метою гуманітарного права є захист цивільного населення, яке зараз страждає, наприклад, внаслідок невибіркових обстрілів з обох сторін конфлікту. Люди страждають від воєнних злочинів, скоєних двома сторонами конфлікту. Немає механізмів притягнення до відповідальності обох сторін конфлікту за воєнні злочини, тому ці злочини лишаються непокараними. Захист цивільного населення в умовах збройного конфлікту має бути стратегічною метою цієї стратегії”, – наголосила вона.

Тетяна Мазур переконана: згадка про ратифікацію Римського статуту та необхідність дотримуватись міжнародного гуманітарного права призведе до обізнаності учасників антитеророристичної операції щодо засад міжнародного гуманітарного права та відповідальності за порушення його норм, а також відповідальністі за військові злочини.

“Згадка в стратегії може призвести до створення ефективного механізму розслідування скарг на воєнні злочини і до ратифікації Римського статуту, яку чомусь парламент дуже сильно затягує”, – сказала Тетяна Мазур.

Коли дивишся на стратегію, то складається враження, що у нас закінчились воєнні дії, що у нас є окупована територія, і є стіна між контрольованою і неконтрольованою Україною територією, і є понад мільйон переселенців. Однак ми всі розуміємо, що бойові дії тривають. Сьогодні ми отримали повідомлення наших документаторів, що в Амвросіївці загинуло цивільне населення. Ніхто з нас не знає, скільки місяців та років буде тривати такий стан. Це має бути відображено в тексті стратегії, і один із таких очікуваних результатів для правозахисної спільноти – це ратифікація Римського статуту”, – переконана голова правління Центру громадянських свобод Олександра Матвійчук.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: