Правозахисники вимагають відкритого конкурсу на всі посади у Нацполіції

Дата: 26 Серпня 2015
A+ A- Підписатися

Поки що керівники Національної поліції у регіонах призначалися безпосередньо міністром МВС, а заступники – за його погодженням, тому про прозорість відбору говорити важко.

Конкурсний відбір на усі посади Національної поліції є однією із найважливіших антикорупційних засад, що дозволить зробити якісний перехід до сервісної системи правоохоронних органів“, – заявив Олег Мартиненко, правозахисник, експерт з реформування МВС, координатор групи реформи поліції платформи “Правозахисний порядок денний”, аналітик Української Гельсінської спілки з прав людини під час презентації Порядку проведення конкурсу на службу до Національної поліції України, який розробили правозахисники та експерти Національної громадської платформи “Реформуємо МВС”.

Порядок було направлено керівництву МВС два тижні тому. Але відповіді дотепер немає. Даний Порядок дозволить максимально прозоро відбирати кандидатів на різноманітні посади в поліцію, зокрема, на ключові. Досі керівники поліції в Києві, Одесі та Львові призначалися за невідомими критеріями безпосередньо міністром МВС Арсеном Аваковим, а заступники – за його погодженням. Тому про прозорість відбору та відсутність корупції говорити дуже важко, зазначають правозахисники. 

На заяви про необхідність конкурсного відбору до Національної поліції часто лунають відповіді, що, мовляв, у нас війна, немає часу на конкурс, а відбір та призначення повинні відбуватись дуже швидко. Проте, як показує практика багатьох європейських країн, зокрема, Боснії та Герцеговини, на оцінювання одного кандидата потрібно не більше семи годин“, – зазначають експерти.

Довідка:

Платформа “Правозахисний порядок денний” – неформальна коаліція правозахисних організацій, що працюють у сфері моніторингу,  аналізу та розробки законодавства відповідно до основних засад прав людини та основоположних свобод. Учасниками Платформи виступають Українська Гельсінська спілка з прав людини, Харківська правозахисна група, Центр Громадянських Свобод, Amnesty International в Україні, Центр інформації про права людини, Центр досліджень правоохоронної діяльності, Будинок прав людини в Києві, Центр “Соціальна Дія”, Проект “Без кордонів”, Євромайдан SOS.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter