Правозахисники вимагають розслідувати затримання журналістів на Харківщині

Дата: 05 Жовтня 2015
A+ A- Підписатися

2 жовтня у Богодухові Харківської області під час розгону пікету біля місцевого нафтопереробного заводу міліція затримала журналістів “Громадського телебачення”.

Як повідомляє Асоціація українських моніторів дотримання прав людини в діяльності правоохоронних органів, під час акції, організованої місцевими активістами, міліціонери, виконуючи явно злочинний наказ людини, вдягнутої у штатське, перешкоджали роботі, а потім і незаконно затримали журналістів “Громадського Телебачення”.

До представників ЗМІ та пікетувальників міліціонери необґрунтовано застосували фізичну силу та нанесли тілесні ушкодження під час затримання. Таким чином, можна говорити про перешкоджання законній діяльності журналістів, перевищення влади правоохоронцями, завідомо незаконні затримання, а також, зважаючи, що пікет мав мирний характер, розгін може кваліфікуватися як незаконне перешкоджання проведенню зборів та мітингів. 

Ці дії, підкреслюють в Асоціацію УМДПЛ, “прямо суперечать принципам правової держави та грубо порушують право на мирні зібрання і свободу вираження поглядів (свободу слова), гарантовані Конституцією України та європейськими і міжнародними нормами“.

Прокуратура Харківської області ще має дати належну правову оцінку діям працівників міліції у цій ситуації. Але вже зараз активісти вимагають від міністра внутрішніх справ Арсена Авакова призначити службове розслідування вищезгаданих подій, про результати якого публічно відзвітувати, а також встановити особу людини, яка віддавала накази міліціонерам, з’ясувати, яким чином вона збиралася викликати на місце події розформований підрозділ “Беркут”, перевірити, чи проходила ця особа люстраційну перевірку.

Якщо незаконність дій міліціонерів підтвердиться, активісти вимагають притягти їх до суворої відповідальності, а також закликають відмовити в подальшому набутті статусу поліцейських.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: