Правозахисники вимагають негайного звільнення голови чеченського “Меморіалу” Тітієва

Дата: 29 Січня 2018
A+ A- Підписатися

В ситуації, коли влада Чечні використовує різні засоби тиску, щоб видавити з республіки всіх свідків порушень прав людини, арештований голова чеченського відділення правозахисного центру “Меморіал” Оюб Тітієв перебуває в серйозній небезпеці.

Про це йдеться в заяві міжнародної правозахисної організації Front Line Defenders.

Оюб Тітієв у суді

На думку правозахисників, порушення кримінальної справи проти Тітієва є очевидною атакою на “Меморіал” з метою припинення роботи центру на Північному Кавказі.

В організації звернули увагу на те, що в Чечні будь-яка робота, пов’язана з документацією та оприлюдненням порушень прав людини переслідується авторитарною владою голови республіки Рамзана Кадирова.

“Правозахисники систематично піддаються фізичним нападам, підпалам і кримінальному переслідуванню за сфальсифікованими звинуваченнями”, – підкреслили у Front Line Defenders.

Окрім ситуації навколо Тітієва, правозахисники нагадали про вбивство працівниці чеченського “Меморіалу” Наталі Естемірової. В липні 2009 року жінку викрали з будинку в Грозному. За декілька годин її знайшли застреленою в лісосмузі поряд з інгуським селом Газі-Юрт.

“Є підстави припускати, що її вбивство було замовлено владою”, – зауважили в організації.

Плакат в пам’ять про Наталю Естемірову в Грозному, 15 липня 2011 року

Продовжувати правозахисну діяльність в Чечні вдалося завдяки створенню Зведеної Мобільної Групи (ЗМГ), до складу якої увійшли представники російських правозахисних організацій. Однак переслідування не припинилися.

В грудні 2014 року невідомі спалили офіс ЗМГ в Чечні. В березні 2016 року люди в масках напали на автобус із правозахисниками та журналістами, що їхав з Інгушетії до Грозного. Тоді ж невідомі напали на голову ЗМГ Ігоря Каляпіна. Напередодні нападу до офісу організації з обшуком прийшла поліція Чечні.

У зв’язку з ескалацією погроз на адресу правозахисників, організація Front Line Defenders закликає владу Чеченської Республіки та Російської Федерації зняти всі звинувачення та негайно звільнити Оюба Тітієва.

Нагадаємо, 60-річного Оюба Тітієва затримали 9 січня. В машині очільника чеченського “Меморіалу” начебто знайшли пакунок з марихуаною. У зв’язку з цим проти Тітієва відкрили кримінальну справу за статтею 228 Кримінального кодексу Російської Федерації (незаконне зберігання наркотиків). 11 січня Шалінський міський суд заарештував правозахисника на 60 днів. Тітієв пов’язує свій арешт з правозахисною діяльністю в “Меморіалі”.

В ніч на 17 січня невідомі в масках підпалили офіс “Меморіалу” в Назрані, що в Інгушетії. Керівник місцевого відділення правозахисного центру Тімур Акієв пов’язує напад із арештом чеченського колеги.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter