Правозахисники склали список “суддів” в Криму, які порушують права людини

Дата: 03 Березня 2017
A+ A- Підписатися

Українські правозахисники склали список “суддів” в окупованому Криму, які порушують права людини. 

Про це під час презентації списку “душителів” свободи слова в Криму розповіла координаторка Кримської правозахисної групи Ольга Скрипник. 

“Вчора зранку у цьому списку було 38 “суддів”. Але увечері ми доповнили його Марією Бедридцькoю із “Роздольненського райсуду”. Вчора вона, не маючи жодних підстав, продовжила термін утримання під вартою українському активісту Володимиру Балуху, – цитує правозахисницю кореспондент Центру інформації про права людини

За її словами, ця “суддя” відзначилась тим, що ув’язнила активіста аж на три місяці, тоді як інші судді у цій справі зважувались на місячні терміни.

Правозахисниця зауважує, що “судді” зі списку мають підстави навіть за де-факто діючим російським законодавством прийняти правильне рішення – обрати підписку про невиїзд.

“Але ж ні. Вони свідомо за політичними мотивами позбавляють людину волі. Деякі постраждалі утримуються в СІЗО більше двох років”, – каже Ольга Скрипник, наводячи у приклад Ахтема Чийгоза.

Вона називає політичною статтю про державну зраду, яку українські правоохоронці нині інкримінують “суддям”, які виносять на півострові вироки іменем Росії.

“На нашу думку, цього не достатньо. Правильно, що Україна притягає їх за статтею про державну зраду. Але окрім цього, вони чинять дії, які призводять до того, що наші громадяни незаконно утримуються у СІЗО або в колоніях. Тому важливо відкривати провадження за іншими статтями Кримінального кодексу”, – наголошує вона. 

Окрім цього, до списку правозахисники віднесли також громадян Росії.

“Зараз є така практика, коли з Росії відправляють своїх громадян, аби ті вчиняли злочини в Криму. Наприклад, Віктор Палагін, якого відкомандирували з Башкирії, аби він організував переслідування мусульман. Його дітище – це відома справа Хізб ут-Тахрір, у рамках якої 19 людей позбавлені волі”, – розповідає Ольга Скрипник.

Список має допомогти переслідувати злочини як на українському, так і на світовому рівнях. 

Ольга Скрипник закликала повідомляти Кримській правозахисній групі про людей, причетних до катувань на півострові, та про порушення прав людини. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter