Правозахисники розповіли про релігійні переслідування на Донбасі

Дата: 08 Травня 2015
A+ A- Підписатися

Правозахисники опублікували доповідь “Коли Бог стає зброєю”, що розповідає про переслідування релігійних громад на окупованій частині Донбасу.

Доповідь підготовано Міжнародним партнерством за права людини (Брюссель) спільно з правозахисною організацією “Центр Громадянських Свобод” (Київ).

Звіт присвячений тривожній тенденції переслідування релігійних громад, що притаманна поточному збройному конфлікту на Донбасі. Наразі він виданий англійською мовою, адже його автори переконані, що, попри відносну обізнаність щодо наявності проблеми серед українців, світ дуже мало знає про переслідування релігійних громад на окупованій території Донбасу. Утім, незабаром він буде перекладений також українською та російською мовами“, – зазначають правозахисники.

Війна на Сході України забрала вже понад 6000 життів, майже мільйон людей змушені були виїхати через пошкоджене житло, небезпеку бойових дій або через те, що за проукраїнські політичні погляди могли бути затримані чи навіть вбиті представниками незаконних збройних формувань. Але рятуються, лишаючи території самопроголошених республік, також і ті, хто постраждав від переслідування через свої релігійні переконання.

Бойовики привласнюють церковне майно, викрадають, піддають тортурам і вбивають священнослужителів та прихожан, забороняють будь-яку релігію, окрім православ’я Московського Патріархату. Про ці факти можна дізнатися з оприлюдненої доповіді, зазначають правозахисники.

Нагадаємо, голова правління Інституту релігійної свободи Олександр Заєць заявив, що у Криму загальноросійська політика здійснює прихований вплив на релігійні організації – зокрема, вони змушені входити до складу російських релігійних центрів. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: