Правозахисники розповіли про проблеми ув’язнених через війну на Сході

Дата: 01 Квітня 2015
A+ A- Підписатися

Бойові дії на Сході України суттєво вплинули на ситуацію в установах виконання покарань. Установи часто потерпали від обстрілів та нападів бойовиків, постачання ліків та харчів було ускладнене.

Про це повідомляють правозахисники “Донецького меморіалу” у щорічній доповіді “Дотримання прав ув’язнених в Україні – 2014”.

Відзначено, що у 2014 році збройний конфлікт суттєво вплинув на ситуацію в установах Державної пенітенціарної служби в Донецькій та Луганській областях. Навесні озброєні групи робили спроби захопити зброю в установах, що становило загрозу перш за все для персоналу. У липні-серпні під час загострення бойових дій частина установ опинилася на лінії вогню і потрапляла під обстріли, що призводило до жертв серед засуджених. Але питання про евакуацію не ставилося.

Для деяких установ через бойові дії погіршилось забезпечення продуктами харчування, ліками. Дуже погано стало працювати держказначейство. Зокрема, коли засуджені відправляли своїм рідним кошти, казначейство місяцями не переводило ці кошти. Виникли й складнощі з виплатою зарплати персоналу в зоні АТО“, – зазначено у доповіді. 

Восени 28 з 36 установ опинилися на територіях, непідконтрольних українській владі. Деякі установи перебували у зоні постійних обстрілів, ліки туди постачали переважно волонтери, взагалі будь-яке постачання до цих установ часто залежало від непрогнозованих чинників.

Майже всі суди в зоні АТО на той час припинили роботу, тому все більше осіб, термін тримання яких під вартою вже сплив, лишалися ув’язненими, бо не було кому ухвалити рішення про продовження терміну або зміну запобіжного заходу. За неперевіреними даними, на непідконтрольних територіях через параліч судів припинили застосовувати умовно-дострокове звільнення.

Тільки 15 листопада 2014 року президентом України підписано Указ “Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 4 листопада 2014 року “Про невідкладні заходи щодо стабілізації соціально-економічної ситуації в Донецькій та Луганській областях”. Але більшість передбачених в Указі заходів залишились не реалізованими“, – йдеться у доповіді донецьких правозахисників. 

Нагадаємо, правозахисники “Донецького меморіалу” повідомляли, що Державна пенітенціарна служба не виконує норму, що скасовує оплату засудженими харчування, одягу та білизни. Також відтерміновано дію змін до законодавства щодо користування інтернетом та права на тривалі побачення для довічно ув’язнених.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: