Під Офісом Омбудсмана відбулись дві акції: за та проти звільнення Аксани Філіпішиної

Дата: 29 Травня 2018
A+ A- Підписатися

29 травня під стінами Офісу Уповноваженого Верховної Ради з прав людини паралельно відбулися дві акції. Одна – на підтримку представниці Омбудсмана з дотримання прав дитини та сім’ї Аксани Філіпишіної, інша – прихильників “традиційних цінностей” з вимогою її звільнення. 

Про це повідомляє кореспондент Центру інформації про права людини.

На акцію “П’ємо каву за права людини” прийшли понад 20 правозахисників та активістів. Серед них – Олександра Романцова (Центр громадянських свобод), Тетяна ПечончикЛюдмила ЯнкінаАльона Луньова (Центр інформації про права людини), Юрій Бєлоусов (Експертний центр з прав людини), Олександр Гатіятуллін (ГО “Україна без тортур”), Ніна Потарська (Центр соціальних і трудових досліджень), Роман Романов (Міжнародний фонд “Відродження”), колишні співробітники Офісу Омбудсмана та інші. Вони тримали плакати на підтримку Аксани Філіпішиної та скандували “Права людини понад усе!”. 

Акція стала відповіддю на мітинг, який під стінами офісу організували представники організації “Любов проти гомосексуалізму” та громадянського руху “Всі разом”. Їх обурило видалення петиції “проти пропаганди гомосексуалізму” із сайту президента, якого домоглася держслужбовиця.  

Близько 30 учасників цієї акції тримали в руках плакати з написами “Гомосексуалізм – загроза нацбезеці!”, “Заборонити пропаганду гомосексуалізму”, “Закони для сімей, Україна для сімей”, “Мама папа хорошо – папа папа плохо”. Їхньою вимогою до Уповноваженої Верховної Ради з прав людини було звільнити Аксану Філіпішину. 

Учасники акції за відставку Філіпішиної

Серед людей, які виступали за звільнення Філіпішиної, була громадянка Росії Маргарита Коротких, яка раніше вже зривала правозахисні акції. Дівчина вирвала з рук представниці Центру громадянських свобод Любові Галан плакат з надписом “Аксана вміє читати Конституцію. А Ви?”.

Близько 12-ї години обидві акції закінчились, а їхні учасники розійшлись.

Напередодні акції Центр інформації про права людини надіслав звернення до Офісу Омбудсмана, у якому висловлював підтримку його представниці Аксані Філіпішиній. 

Нагадаємо, з початку 2018 року деякі громадяни України створювали петиції на адресу центральних органів влади, які містили заклики до обмеження в країні вільного обігу інформації про гомосексуальність. Їхні автори вимагали скасувати закони та виконання заходів Нацстратегії з прав людини, які суперечать низці документів Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій.

У 2017–2018 роках у кількох містах України органи місцевого самоврядування ухвалили низку однотипних звернень до центральних органів влади. У них вони закликали обмежити права і свободи людини для ЛГБТ-спільноти. Реагуючи на ці звернення, Омбудсман і його представники звертали в листуванні їхню увагу на неприпустимість порушення норм національного антидискримінаційного законодавства та закликів до обмеження прав і свобод для окремих груп людей.

Раніше повідомлялось, що із сайту президента України видалили петицію з вимогою “захистити традиційні сімейні цінності та припинити пропаганду гомосексуалізму”

Автор петиції, пастор Церкви євангельських християн Віктор Танцюра, тоді вдавався до таких оціночних суджень: “нетрадиційна сексуальна орієнтація батьків має жахливий вплив на подальше життя дітей”, “усиновлення дітей гомосексуалістами є здійсненням насильства над цими дітьми”, “жінки з нетрадиційною сексуальною орієнтацією в три з половиною рази частіше мають залежність від наркотиків, ніж особи з нормальною сексуальною орієнтацією” тощо.

Проти петиції виступила Аксана Філіпішина, яка обіймала тоді посаду представниці Омбудсмана з питань дотримання прав людини, недискримінації та ґендерної рівності. Вона вимагала припинити оприлюднення петиції через “заклики до обмеження прав людини та через ознаки підбурювання до обмеження за ознакою сексуальної орієнтації та ґендерної ідентичності (приналежністю до ЛГБТ-спільноти), що призводить до порушення права ЛГБТ-людей на повагу до гідності”.

Офіс Омбудсмана розцінив такі висловлювання як зазіхання на права і свободи, зокрема на право на повагу до гідності, право на сім’ю та право на свободу від дискримінації. 

В інтерв’ю Громадському радіо Аксана Філіпішина зазначила“Ця петиція містить заклики, зокрема, “подати законопроект про заборону пропаганди і популяризації різних видів девіантної статевої поведінки й антисімейних ідей, у тому числі у формі так званих “маршів рівності”, “прайдів”, “гей-парадів”, “фестивалів квір-культури”, тематичних матеріалів у засобах масової інформації”. Це – порушення прав інших людей щодо свободи висловлювання. Тут простежується чіткий конфлікт інтересів, навіть посягання на права тих людей, які іншим здаються інакомислячими і чиї права водночас найбільше сьогодні порушуються в Україні. На мій погляд, реалізувати подібну петицію буде неможливо. Адже треба буде подати законопроект, який суперечитиме Конституції та міжнародним зобов’язанням України, наприклад – праву на мирні зібрання”

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: