Правозахисники проведуть акцію підтримки переслідуваного добровольця

Дата: 03 Серпня 2015
A+ A- Підписатися
Правозахисники проведуть пікет Генеральної прокуратури та прес-конференцію з приводу кримінального переслідування Юрія Гукова – громадського діяча та журналіста.
 
Як повідомляє Харківська правозахисна група, журналіст, громадський діяч та правозахисник, активіст київського Євромайдану Юрій Гуков (Асєєв) відвідував “гарячі точки” на території Донбасу з метою попередження порушень прав людини на окупованих і звільнених територіях, на волонтерських засадах займався обміном і вивезенням полонених і поранених бійців – учасників АТО з окупованих територій.
 
Він був затриманий 23 червня за обвинувачення за ч. 3 ст. 187 КК (розбій) – за усним наказом комбата “Айдару” він та його товариші мали затримати сепаратиста С., але побачивши його доньку і дружину, не стали цього робити і пішли. Згодом виявилося, що товариш Юрія прихопив із собою ноутбук та мобільний телефон С.
 
Юрія затримали, коли він приніс заяву про вбивство своєї дружини Анни Самелюк сепаратистами. В чоловіка лишилося троє дітей – 4, 7 та 12 років. Він перебуває у Криворізькому СІЗО, триває слідство.
 
25 червня сумнозвісна суддя Печерського суду О. Царевич за 3 хвилини телеконференції обрала Юрію запобіжний захід у вигляді утримання під вартою в СІЗО. Справа знаходиться у веденні ГПУ, але розслідування було доручено військовій прокуратурі Кривого Рогу. Термін перебування під вартою спливає 7 серпня, проте розгляд апеляційної скарги 5 разів під різними приводами переносили. Як зазначають правозахисники, 5 серпня скаргу, швидше за все, не вдасться розглянути, оскільки 4 серпня в Кривому Розі суд подовжить термін перебування під вартою до 15 серпня, а перед 15 серпня перебування під вартою знову подовжать на тиждень і так далі.

Харківська правозахисна група вважає таку поведінку прокуратури ганебною. Завтра, 4 серпня, о 12:00 правозахисники проведуть одногодинний пікет Генеральної прокуратури (Київ, вул. Різницька, 13/15) та запрошують підтримати акцію.

Крім того, 5 серпня о 13:00 ХПГ буде проводити прес-конференцію в інформагентстві “Інтерфакс” (Київ, вул. Рейтарська, 8/5-А) на цю ж тему і загалом про кримінальне переслідування добровольців.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter