Правозахисники просять слідкувати за долями українських політв’язнів у Росії

Дата: 29 Грудня 2015
A+ A- Підписатися

Правозахисники вважають, що держава починає забувати про долі ув’язнених в Росії – Олексія Чирнія та Геннадія Афанасьєва.

Про це йдеться в прес-релізі Центру громадянських свобод.

“Тільки після мужнього вчинку Геннадія усі дізналися, як за допомогою паяльника, електрошоку, газу, “слоніка” та погроз згвалтуванням із 25-річного фотографа вибили свідчення проти інших затриманих. І до вимог громадських активістів звільнити Олега Сенцова та Сашка Кольченка, які не визнали свою вину та проходять в одному судовому провадженні, додався Геннадій Афанасьєв. На той момент за цією ж справою вже засуджений до семи років колонії суворого режиму”, – йдеться в повідомленні Центру.

Правозахисники нагадують про ще одного фігуранта справи “кримських терористів” – 43-річного викладача історії Сімферопольського інституту культури Олексія Чирнія, який також через тортури змушений співпрацювати зі слідством.

Чоловіка затримали 9 травня 2014 року, коли, за версією слідства, він “діставав саморобну вибухівку зі схованки”. Обвинувачування стверджує, що Чирній готував вибух пам’ятника Леніну в Сімферополі.

Його кримінальна справа була виділена в окреме провадження та прискорено розглядалася судом у закритому  режимі. Без допиту свідків, аналізу доказів, незалежного адвоката.

Олексія Чирнія минулого року примусово лікували в Державному науковому центрі соціальної та судової психіатрії імені Сербського та у психіатричному відділенні Бутирської тюрми. Ув’язнені називають останній заклад “Кішкиним домом” й негативно відгукуються про нього.

Російська правозахисниця Зоя Свєтова єдина з громадських активістів змогла зустрітись із Олексієм Чирнієм.

”Коли я вперше побачила його в “Кішкиному домі”, він здався мені дивно загальмованим: насилу розумів, про що його запитують, казав, що “голова як у тумані”, що “життя моє на тому закінчене: не буде ніякого майбутнього, немає тієї країни, в якій я жив”, – розповіла Свєтова.

“Як і Геннадія Афанасьєва, цю людину було засуджено до покарання у вигляді семи років позбавлення волі, яке він за неофіційною інформацією відбуває у колонії суворого режиму Магаданської області”, – нагадують правозахисники.

У Центрі громадянських свобод шкодують, що ім’я Олексія Чирнія не друкують на футболках на підтримку “кримських терористів”, воно не звучить на концертах на підтримку ув’язнених по цій справі, йому не надсилають листи у рамках міжнародних марафонів і просять державу слідкувати за долями політв’язнів.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter