Правозахисники повідомляють про серію обшуків у Криму

Дата: 06 Квітня 2015
A+ A- Підписатися

На блокпостах ДАІ та ОМОН перевіряли документи, в кількох населених пунктах були проведені обшуки, в тому числі в будинках кримських татар.

Як повідомляє Кримська польова місія з прав людини, моніторингова група перевірила інформацію про обшуки, які відбулися у різних селах Криму 2-3 квітня.

Як з’ясували представники КПМ, 2 квітня о 9:00 в селищі Журавки, де проживає близько 500 жителів, переважно кримські татари, приїхало 5 автобусів, 10 легкових поліцейських машин і 5 УАЗів. В них були люди з автоматами, собаки і ОМОН. Над селищем літали вертольоти.

На всіх трьох дорогах, що ведуть до селища (з боку Первомайського, Кіровського і Привєтного) були виставлені блок-пости. На блок-постах перебували співробітники ДАІ та ОМОНу. Людей і всі проїжджаючі машини зупиняли з метою перевірки документів. Жителі свідчать про “диференційований підхід” – у людей слов’янської зовнішності тільки перевіряли документи, кримських татар іноді супроводжували до будинку і проводили там “огляд“, – сказано у повідомленні КПМ.

В деякі будинки силовики заходили без понятих і обмежувалися оглядом без обшуку. Повноцінний обшук здійснили у 10 будинках під надуманими приводами – наприклад, викрадення мотоцикла. Це тривало приблизно до 14:00.

3 квітня в селищі Яскраве поле з 9:00 до 13:30 в 10 будинках також були проведені обшуки.

У Саках, Леніному і Фонтанах були встановлені блок-пости. Озброєні автоматами люди з собаками проводили перевірку документів на вулицях. Інформації про проведення обшуків в будинках немає“, – повідомляють правозахисники.

Нагадаємо, 17 березня Комітет ООН з прав людини на засіданні у Женеві поставив російській делегації низку питань щодо порушення прав людини у анексованому Криму. Комітет цікавився затриманнями учасників протестів річної давності “проти можливої ​​анексії Криму”, йшлося також про переслідування ЗМІ в Криму, скорочення кількості вчителів української мови, закриття українських шкіл у Криму, зникнення україномовних передач з кримського телеефіру та інші питання.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: