Правозахисники подарували шори головним “дискримінаторам” країни

Дата: 16 Листопада 2015
A+ A- Підписатися

16 листопада, в Міжнародний день толерантності, Коаліція з протидії дискримінації в Україні оприлюднила імена “дискримінаторів” – осіб та організацій, які найбільш злісно порушували принципи рівності та недискримінації в Україні протягом року.

Переможці отримали шори – символ зашореності та обмеженості у поглядах.

Про це повідомляє кореспондент Центру інформації про права людини.

“Переможців” визначали у трьох номінаціях: “Язик мій – ворог мій” (за найбільш дискримінаційне висловлювання); “Реально Г*” (за найбільш дискримінаційний вчинок); “Дискримінація “в законі” (за найбільш небезпечну та дискримінаційну законодавчу ініціативу). Крім того, у 2015 році була запроваджена спеціальна відзнака “Вибір молоді”, “переможець” у якій визначений за допомогою онлайн-голосування молоді на сайті кампанії “Дискримінація обмежує. Протидій!”.

За звання “дискримінатора” змагалися 13 номінантів. 

В номінації “Найбільш небезпечна законодавча ініціатива” антипремію отримує Верховна Рада України, яка позбавила права голосувати на місцевих виборах 2015 року більше мільйона вимушених переселенців з Донбасу та Криму.

В номінації “Реально Г*” (*реально ганебний вчинок) “перемогу” отримав власник аквапарку в м. Ужгород, колишній мер Ужгорода Сергій Ратушняк. У червні 2015 року адміністрація ужгородського аквапарку відмовила студентам-іноземцям у відпочинку. Сергій Ратушняк сказав, що так піклується про здоров’я мешканців міста, не пускаючи “сифілісну і туберкульозну циганоту краю і всього світу”.

Володимир Спільниченко, виконавчий директор НСК “Олімпійський”, став антигероєм відразу в двох номінаціях “Язик мій – ворог мій” та “Вибір молоді”. Після скандалу у зв’язку із побиттям чорношкірих уболівальників на НСК “Олімпійський” директор стадіону запропонував зробити окремий сектор для чорношкірих. На іронічне запитання журналіста: “Якщо ви вважаєте, що це провокація, може, їм і на стадіон не можна ходити? Можливо, їм тоді створити окремий сектор?” – Спільниченко відповів: “Хороша ідея. Ми, напевно, прислухаємося до вашої пропозиції. Постараємося для них, може, зробити окремий сектор для того, щоб не було проявів расизму”.

Координаторка кампанії “Дискримінація обмежує. Протидій!” Ірина Текучова зазначила, що “публічне побиття футбольними  фанатами осіб іншої національності через колір шкіри під час матчу “Динамо”-“Челсі” – це ганьба для країни, яка прагне  викорінити дискримінацію та побудувати толерантне суспільство. Більш того, пропозиція зробити окремі трибуни для темношкірих осіб є відкритим проявом расизму та дискредитацією усієї країни в очах світової спільноти”.

 Член журі “Дискримінатора”, адвокат Ксенія Проконова відзначає: “Говорити про дискримінацію сьогодні – це як показувати електрику тим, хто не бачить нічого поганого в каганці. Однак це необхідно робити, оскільки, ознайомившись з окремими ініціативами міністерств і відомств, розумієш, що краще вказати на конкретні вчинки конкретних особистостей. На жаль, держава ані стандарти не розробляє, ані покарання ефективно не застосовує”.

Лауреати премії отримають шори поштою, але також можуть забрати їх самостійно.

“Панове Гройсман, Ратушняк і Спільниченко, ви можете завітати до нас упродовж двох днів і забрати дипломи та “подарунки”, засвідчивши свою особу – показавши паспорт“, – зазначила Марина Говорухіна, директорка з комунікацій Центру інформації про права людини.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter