Правозахисники не бачать причин, чому Україні не ратифікувати Римський статут

Дата: 24 Жовтня 2015
A+ A- Підписатися

Правозахисники не бачать причин, чому Україні не слід ратифіковувати Римський статут. Держава вже й так визнала юрисдикцію Міжнародного кримінального суду.

Про це заявила постійна представниця Міжнародної федерації за права людини (FIDH) при Міжнародному кримінальному суді (МКС) Керрі Комер, передає кореспондент Центру інформації про права людини.

“Я не розумію, чому б країні не ратифікувати Римський статут. Раніше можна було б думати, що держава боїться геополітичного тиску зі сторони Росії. Але зараз МКС вже має відповідну юрисдикцію України. Тому відмовка вже зникла. Повна ратифікація статуту полегшить роботу на національному рівні і співпрацю України із судом”, – каже Керрі Комер.

За її словами, Україні необхідно інтегрувати в національне законодавство норми Римського статуту.

“МКС – це спеціалізований судовий орган, який спеціально призначений для розслідування системних масових серйозних злочинів. Тому українська законодавча платформа має мати відповідну законодавчу платформу”, – каже вона.

Нагадаємо, 8 вересня міністр закордонних справ України Павло Клімкін передав секретареві Міжнародного кримінального суду прохання про поширення юрисдикції суду щодо злочинів проти людяності і воєнних злочинів.

Одак Україна досі не ратифікувала Римський статут і тим самим не приєдналась до Міжнародного кримінального суду як повноцінна учасниця. 

У 2000 році Україна підписала Римський статут, проте наступного року Конституційний Суд ухвалив, що документ не відповідає Конституції України. Для цього необхідне внесення поправки в 124-ту статтю Конституції.

16 січня 2015 року народні депутати зареєстрували законопроект “Про внесення змін до статті 124 Конституції (щодо визнання положень Римського статуту)”. Однак, за словами депутата Віталія Купрія, ініціатива гальмується президентом України. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: